Liga portugalska - 25. kolejka Primeiry Liga: Portimonense SC - Gil Vicente FC 1-0 (0-0)

W spotkaniu 25. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 3 czerwca, zespół Porimonense wygrał z Vicente 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Estádio Municipal de Portimão w Portimão.

25. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-06-03 20:00 | Stadion: Estádio Municipal de Portimão | Arbiter: Hugo Miguel
Portimonense SC
Gil Vicente FC
1
0
Lucas Fernandes 49'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów zespół Porimonense wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę zdobył Lucas Fernandes. W zdobyciu bramki pomógł Henrique.

W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Soaresowi, piłkarzowi gości. Trener Vicente postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Rúbena Ribeira i na pole gry wprowadził napastnika Hugona Vieirę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Bertrand Baraye został zmieniony przez Samuela Lina.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Claude Gonçalves z Vicente. W 79. minucie Henrique został zmieniony przez Rômula, a za Jacksona Martineza wszedł na boisko Ricardo Té, co miało wzmocnić drużynę Porimonense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Claude'a Gonçalvesa na Vitora Carvalhę. Niedługo później trener Porimonense postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ayltona Mortego wszedł Jadson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Rúben Miguel Marques dos Santos Fernandes
79′ Henrique Gelain Custodio
Joaquim Claude Gonçalves Araújo74′ 80′
 49′ Lucas Fernandes da Silva
William Soares Da Silva58′
Dener Gomes Clemente
Bertrand Yves Baraye70′
90′ Aylton Filipe Boa Morte
Sandro César Cordovil de Lima
84′ Jackson Martinez
Bozhidar Boykov Kraev
Ricardo Abel Barbosa Ferreira
Bruno Ferreira Ventura de Lins
Koki Anzai
Arthur Henrique Peixoto Santos
90′ Jadson Cristiano Silva de Morais
Edwin Fernando Vente Banguera
79′ Rômulo da Silva Machado
Vitor Carvalho Vieira80′
Fernando Medeiros da Silva
João Afonso Crispim
Marlos Moreno Durán
Hugo Filipe da Costa Oliveira70′
84′ Ricardo Jorge Vaz Té
Samuel Dias Lino70′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Vicente pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.