Liga portugalska - 25. kolejka Primeiry Liga: FC Famalicão - FC Porto 2-1 (0-0)

W meczu 25. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 3 czerwca, jedenastka Famalicao zwyciężyła z Porto 2-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Estádio Municipal 22 de Junho w Vili Novach de Famalicão.

25. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-06-03 22:15 | Stadion: Estádio Municipal 22 de Junho | Arbiter: Nuno Almeida
Jesus Corona 74'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Od czwartej minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Famalicao i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Famalicao w 48. minucie spotkania, gdy Fábio Martins strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Trener Famalicao postanowił bronić wyniku. W 62. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Rúbena Lameirasa wszedł Patrick William, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać. W 63. minucie kartkę otrzymał Álex Centelles z drużyny gospodarzy. Po chwili trener Porto postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Zé Luís, a murawę opuścił Danilo Pereira.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jesus Corona wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto, zdobywając bramkę w 74. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sergio Oliveira.

W 75. minucie za Fábia Martinsa wszedł Guga Rodrigues.

Piłkarze Famalicao szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Pedro Gonçalves. Przy strzeleniu gola pomógł Uroš Račić.

W 81. minucie Álex Centelles został zmieniony przez Waltersona, co miało wzmocnić jedenastkę Famalicao. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tiquinha Soaresa na Vincenta Aboubakara. W 89. minucie kartką został ukarany Rafael Defendi, zawodnik gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

FC Porto
89′ Rafael Garcia Tonioli Defendi
Agustín Federico Marchesín
63′ 81′ Alejandro Centelles Plaza
Wilson Migueis Manafá Jancó
Ivo Daniel Ferreira Mendonça Pinto
Chancel Mbemba Mangulu
Roderick Jefferson Goncalves Miranda
. Pepe
4′ Patricio Nehuén Pérez
Otávio Edmilson da Silva Monteiro45′
 78′ Pedro António Pereira Gonçalves
Luis Helio Pereira Danilo73′
Uroš Račić
Sergio Oliveira
39′ Antonio Martínez López
Moussa Marega
62′ Rúben Barcelos De Sousa Lameiras
Francisco das Chagas Soares dos Santos82′
Diogo António Cupido Gonçalves
Jesus Corona  74′
 48′ 75′ Fábio Santos Martins
Luis Fernando Díaz Marulanda
Gabriel Eugénio Souza
Diogo Meireles Costa
Riccieli Eduardo da Silva Júnior
Diogo Filipe Monteiro Pinto Leite
62′ Patrick William Sá de Oliveira
Fábio Daniel Ferreira Vieira
75′ Gonçalo Rosa Gonçalves Pereira Rodrigues
Vítor Machado Ferreira
Lawrence Ofori
Andrés Mateus Uribe Villa
Anderson Oliveira Silva
Vincent Aboubakar82′
81′ Walterson Silva
José Luís Mendes Andrade73′

Przewaga zespołu Porto w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Famalicao w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.