Liga portugalska - 25. kolejka Primeiry Liga: CD Aves - Os Belenenses SAD 0-2 (0-2)

5 czerwca na Estádio Clube Desportivo das Aves w Vili dasie Aves odbył się pojedynek 25. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Aves i CF Belenenses. Mecz zakończył się zwycięstwem CF Belenenses 2-0.

25. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-06-05 22:15 | Stadion: Estádio Clube Desportivo das Aves | Arbiter: João Pedro Pinheiro
S. Varela 39'

Zespół Aves przed meczem zajmował 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć zespół Aves wygrał siedem razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 11. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Aves Fábio Szymonek.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Aves: Pedro Delgadowi w 22. i Oumarowi Diakhitému w 23. minucie.

Drużyna Aves ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości , strzelając kolejnego gola. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Silvestre Varela. Sytuację bramkową stworzył André Santos.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Na drugą połowę drużyna Aves wyszła w zmienionym składzie, za Pedro Delgada, Afonsa Figueireda weszli Zidane Banjaqui, José Varela. Między 48. a 64. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 72. minucie Rúben Oliveira został zastąpiony przez Mariusa Mouandilmadjego. W 73. minucie kartkę otrzymał Estrela z Aves. Chwilę później trener CF Belenenses postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Marca Matiasa. Na boisko wszedł Licá, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Mato Miloš, zawodnik Aves.

CD Aves
11′ (samob.) Fábio Szymonek
Hervé Kouakou Koffi
Jonathan Buatu Mananga
Nilton Varela Lopes
Ricardo Luís Chaby Mangas
Nuno Miguel Prata Coelho
23′ Oumar Diakhité
Goncalo Silva
46′ Afonso Mendes Ribeiro de Figueiredo
André Filipe Bernardes Santos
90′ Mato Miloš
Manuel Luís da Silva Cafumana55′
22′ 46′ Pedro Miguel Gomes Delgado
Tiago Alexandre de Sousa Esgaio64′
72′ Rúben Alexandre Gomes Oliveira
Thibang Sindile Theophilus Phete
73′ Valdomiro Tualungo Paulo Lameiras
Danny Agostinho Henriques
46′ 48′ Zidane Agustini Banjaqui
Rúben Alexandre Rocha Lima
Cláudio Falcão Santos
Chahreddine Boukholda
Aaron Tshibola
Luís Carlos Pereira Carneiro74′
46′ José Carlos Moreira Varela
Diego Francisco Rocha82′
72′ Marius Mouandilmadji
Edi Maurício Sanches Semedo88′

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom Aves, a zawodnikom gości pokazał dwie.