Liga portugalska - 23. kolejka Segundy Liga: SL Benfica II - Leixoes SC 0-1 (0-1)

W starciu 23. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 28 lutego, drużyna Benfiki II przegrała z Leixoes 0-1 (0-1). Mecz na Caixa Futebol Campus w Seixal obejrzało 429 widzów.

23. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-02-28 17:00 | Stadion: Caixa Futebol Campus | Widzów: 429 | Arbiter: Hugo Silva
SL Benfica II
Leixoes SC
0
1
Derick Poloni 22'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów zespół Benfiki II wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną bramkę z karnego zdobył Derick Poloni dla drużyny Leixoes. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Leixoes.

W 51. minucie Joca zastąpił Vítora Brunona. W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gonçala Franco z Leixoes, a w 72. minucie Daniela z drużyny przeciwnej.

W 75. minucie w drużynie Leixoes doszło do zmiany. Luís Silva wszedł za Gonçala Franco. W tej samej minucie trener Benfiki II postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Tiaga Dantasa. Na boisko wszedł Ronaldo Camará, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Rodrigo Conceição został zmieniony przez Samuela Pedro, co miało wzmocnić zespół Benfiki II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Graçę na Brunona Bragę.

W doliczonym czasie gry kartkami zostali ukarani Morato z Benfiki II oraz Pedro Pinto z jedenastki gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Pedro Filipe Tinoco Monteiro
90′ Felipe Rodrigues da Silva
Jorge Samuel Figueiredo Fernandes51′
75′ Tiago Filipe Oliveira Dantas
Rui Pedro da Silva e Sousa
72′ Daniel da Silva dos Anjos
Avtandil Ebralidze
75′ Rodrigo Fernandes da Conceição
Bruno André Freitas Monteiro
75′ Ronaldo Camará
Romário Baldé
75′ Samuel Lopes Robalo Pedro
Jeferson Fernandes Macedo

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna Leixoes w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.