Liga portugalska - 23. kolejka Segundy Liga: GD Estoril Praia - UD Vilafranquense 2-0 (1-0)

1 marca na Estádio António Coimbra da Mota odbyło się spotkanie 23. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Estorilu Praia i UD Vilafranquense. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Estorilu Praia 2-0. Na stadionie zasiadło 854 widzów.

23. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-03-01 16:00 | Stadion: Estádio António Coimbra da Mota | Widzów: 854 | Arbiter: A. Soares Dias
GD Estoril Praia
UD Vilafranquense
2
0
Rafael Barbosa 33'
Daniel Bragança 55'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Estorilu Praia.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Rafael Barbosa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Estorilu Praia, zdobywając bramkę w 33. minucie starcia.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom UD Vilafranquense: Kikasowi w 41. i Filipe Oliveirze w 43. minucie. W 45. minucie Kikas zastąpił Wilsona Santosa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Estorilu Praia.

W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Azoudze Tembengowi, piłkarzowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Estorilu Praia w 55. minucie spotkania, gdy Daniel Bragança strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 66. minucie w zespole Estorilu Praia doszło do zmiany. Juninho wszedł za Chiquinha.

Po chwili trener Estorilu Praia postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Azoughę Tembenga wszedł Gonçalo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Estorilu Praia utrzymać prowadzenie. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Estorilu Praia doszło do zmiany. Miguel Crespo wszedł za João Dioga. W 90. minucie arbiter pokazał kartkę Miguelowi Crespowi z zespołu gospodarzy.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Diogo Marques Izata Pereira
77′ João Diogo Gomes de Freitas
Stéphane Sparagna
João Carlos Reis Graça
Dirceu Wiggers de Oliveira Filho68′
Lucas Marques de Oliveira
André Filipe Castanheira Ceitil
 33′ Rafael Avelino Pereira Pinto Barbosa
Ulisses Rocha de Oliveira
 55′ (k.) Daniel Santos Bragança
Filipe Santos Oliveira43′
53′ 72′ Azougha Tembeng Abenego
João Diogo Alves Rodrigues41′ 45′
Nicolas Mores da Cruz
Gustavo Henrique Barbosa Freire
66′ Francisco Jorge Tavares Oliveira
Isidoro Joamir Hinestroza Hernández70′
Vladimir Stojković
Filipe Semedo Rodrigues
Marcos André Costa Valente
Kassio Fernandes Magalhães
72′ Santos G. Goncalo
Kady Iuri Borges Malinowski70′
77′ 90′ Miguel Crespo da Silva
Nikita Korzun68′
Ricardo Jorge da Silva Nogueira Rodrigues
Pedro Miguel Neves Santos
Denis Omar Pineda Torres
Wilson dos Santos Januário45′
66′ Olávio Vieira dos Santos Júnior
João André Ribeiro Vieira

Wyjątkowa nieporadność napastników UD Vilafranquense była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.