Liga portugalska - 23. kolejka Segundy Liga: Casa Pia AC - CD Cova Piedade 1-1 (0-1)

1 marca na Estádio Pina Manique w Lizbonie odbył się pojedynek 23. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Casy Pia AC i CD Cova. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 308 widzów.

23. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-03-01 16:00 | Stadion: Estádio Pina Manique | Widzów: 308 | Arbiter: João Ribeiro
Casa Pia AC
CD Cova Piedade
1
1
Sávio Roberto 80'
Júnior Sena 27'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie arbiter pokazał kartkę Wilsonowi Kenidemu z jedenastki gospodarzy.

Nieoczekiwanie piłkarze CD Cova nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie bramkę zdobył Júnior.

W 35. minucie za Caia Marcela wszedł Pedro Machado. W 38. minucie kartkę dostał Alex Kakuba, zawodnik CD Cova. Kibice Casy Pia AC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Savia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Tyrese Fornah. Posunięcie trenera było słuszne. Savia strzelił wyrównującego gola w 80. minucie spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CD Cova.

W 56. minucie arbiter przyznał kartkę Saviowi z Casy Pia AC. W 61. minucie w jedenastce Casy Pia AC doszło do zmiany. Damien Furtado wszedł za Wilsona Kenidego.

W tej samej minucie trener CD Cova postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Edinho, a murawę opuścił Vitinho. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie CD Cova doszło do zmiany. Boubakary Diarra wszedł za Miguela Rosę. W 78. minucie sędzia ukarał kartką Alhassane Syllę, piłkarza gości.

Jedenastka CD Cova długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 53 minuty, jednak zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Savio. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w drużynie CD Cova doszło do zmiany. Francisco Varela wszedł za João Patrão.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Genséric Kusunga
35′ Caio Marcelo Pinheiro da Silva
Yan Victor Silva Paixão
Joel Filipe Sousa Monteiro
Alhassane Sylla78′
Martim Malheiro Fabião Maia
João Filipe Couto Patrão83′
45′ Tyrese Momodu Fornah
Victor Guilherme dos Santos Carvalho61′
Luís Filipe Gomes Almeida
Gustavo Moura e Souza
5′ 61′ Wilson Kenidy Correia Silva
Márcio Salomão Brazão Rosa
35′ Pedro Miguel Ruas Machado
Victor Guilherme Massaia
David João Varela Rosa
Junior Randal Oto'o Zue
Rodrigo Dantas
Francisco Oliveira Alves Varela83′
45′  80′ 56′ Sávio Roberto Juliao Figueiredo
Boubakary Diarra72′
61′ Damien Furtado
André Filipe da Silva Carvalhas
Yevhen Serdyuk
Arnaldo Edi Lopes da Silva61′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze CD Cova otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.