Liga portugalska - 23. kolejka Primeiry Liga: Portimonense SC - Vitória Setúbal FC 0-0

28 lutego na Estádio Municipal de Portimão w Portimão odbyło się starcie 23. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Porimonense i Setúbal FC. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 2 522 widzów.

23. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-02-28 21:30 | Stadion: Estádio Municipal de Portimão | Widzów: 2522 | Arbiter: Manuel Mota
Portimonense SC
Vitória Setúbal FC
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań zespół Porimonense wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie kartkę otrzymał Emmanuel Hackman z jedenastki gospodarzy. W 55. minucie Emmanuel Hackman zastąpił Kokiego Anzaiego.

W 65. minucie w drużynie Setúbal FC doszło do zmiany. Mirko Antonucci wszedł za Zequinhę. Trener Porimonense postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Denera i na pole gry wprowadził napastnika Muhanada Alego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 73. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 77. minucie Bruno Costa został zmieniony przez Ayltona Mortego, co miało wzmocnić drużynę Porimonense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Braiana Mansillę na Cristóbala Montiela. Kibice Setúbal FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Leandrinha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Joao Meira. W doliczonej drugiej minucie starcia kartkę dostał Cristóbal Montiel, piłkarz gości.

Joao Meira88′
51′ 55′ Emmanuel Hackman
Jubal Rocha Mendes Júnior
Lucas Possignolo
Manuel Silvio
Jadson Cristiano Silva de Morais
Nuno Miguel Sousa Pinto
68′ Dener Gomes Clemente
Carlos Vinícius Santos de Jesus
Bruno Vinícius Souza Ramos
Éber Henrique Ferreira de Bessa83′
73′ 77′ Bruno Xavier Almeida Costa
José Vítor Moreira Semedo
Pedro Miguel Cunha Sá
Nabil Ghilas
Lucas Fernandes da Silva
José Egas dos Santos Branco65′
77′ Jackson Martinez
Braian Ezequiel Mansilla85′
Ricardo Abel Barbosa Ferreira
Lucas Paes Souza
55′ Koki Anzai
Luís Miguel Lopes Mendes
Willyan da Silva Rocha
Nuno Daniel Costeira Valente
Fernando Medeiros da Silva
Leandro Cordeiro de Lima Silva Leandrinho88′
77′ Aylton Filipe Boa Morte
Cristóbal Montiel Rodríguez85′ 90′
68′ Mohanad Ali Kadhim Al-Shammari
Mirko Antonucci65′
Ricardo Jorge Vaz Té
Hélder Tiago Pinto Moura Guedes

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Porimonense, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.