Liga portugalska - 23. kolejka Primeiry Liga: Boavista FC - Gil Vicente FC 0-1 (0-0)

29 lutego na Estádio do Bessa Século XXI w Porto odbyło się spotkanie 23. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Boavisty i Vicente. Starcie zakończyło się zwycięstwem Vicente 1-0. Pojedynek obejrzało 9 558 widzów.

23. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-02-29 21:30 | Stadion: Estádio do Bessa Século XXI | Widzów: 9558 | Arbiter: Hélder Malheiro
Boavista FC
Gil Vicente FC
0
1
Sandro Lima 77'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Zespół Boavisty wygrał aż 14 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko pięć.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Fabianowi z drużyny gospodarzy. W 64. minucie za Yusuphę Njie wszedł Paulinho.

Chwilę później trener Boavisty postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Mateus, a murawę opuścił Cassiano. W 70. minucie kartkę dostał Ricardo Costa, zawodnik gospodarzy. Trener Vicente postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Bertranda Barayego i na pole gry wprowadził napastnika Rúbena Ribeira. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Jedyną bramkę meczu zdobył Sandro Lima dla jedenastki Vicente. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Nogueira.

W 81. minucie Yaw Ackah został zmieniony przez Heriberta Tavaresa, co miało wzmocnić drużynę Boavisty. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bozhidara Kraeva na João Afonsa oraz Lourency'ego na Samuela Lina. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Vicente: Lourency'emu w 85. minucie i Nogueirze w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu.

Fernando Manuel Ferreira Fonseca
57′ Fabiano Leismann
Rúben Miguel Marques dos Santos Fernandes
81′ Yaw Ackah
Ygor Nogueira de Paula90′
Rui Filipe Caetano Moura
Arthur Henrique Peixoto Santos
70′ Miguel Ricardo Costa
Joaquim Claude Gonçalves Araújo
Miguel Silva Reisinho
William Soares Da Silva
65′ Cassiano Dias Moreira
Lourency do Nascimento Rodrigues85′ 87′
Nikola Stojiljković
Sandro César Cordovil de Lima  77′
Gustavo Affonso Sauerbeck
Bertrand Yves Baraye71′
64′ Yusupha Njie
Ahmed Isaiah
64′ Paulo Lucas Santos de Paula
Rúben Tiago Rodrigues Ribeiro71′
81′ Heriberto Moreno Borges Tavares
Hugo Filipe da Costa Oliveira
65′ Mateus Galiano da Costa
Samuel Dias Lino87′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.