Liga portugalska - 22. kolejka Segundy Liga: UD Oliveirense - Casa Pia AC 2-1 (0-0)

22 lutego na Estádio Carlos Osório w Oliveirze de Azeméis odbył się pojedynek 22. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Oliveirense i Casy Pia AC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Oliveirense 2-1. Na stadionie stawiło się 774 widzów.

22 lutego  na Estádio Carlos Osório w Oliveirze de Azeméis odbył się pojedynek  22. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Oliveirense  i Casy Pia AC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Oliveirense 2-1. Na stadionie stawiło się 774 widzów.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Oliveirense.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Alexandrosowi Voilisowi z zespołu gości. Była to siódma minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oliveirense w 48. minucie spotkania, gdy Agdon zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Drużyna gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 50. minucie Alexandros Voilis wyrównał wynik meczu.

W 57. minucie Damien Furtado został zmieniony przez Kikasa. Chwilę później trener Oliveirense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Neto Costa, a murawę opuścił Sérgio Ribeiro. W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Oliveirę z Oliveirense, a w 83. minucie Lewisa Mbaha z drużyny przeciwnej.

W 72. minucie Mateus Fonseca został zmieniony przez Wilsona Kenidego, a za Pedro Machada wszedł na boisko Martim Maia, co miało wzmocnić jedenastkę Casy Pia AC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Oliveirę na Miguela Silvę oraz Cephasa Malelego na Serginha.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Gola na 2-1 strzelił po raz drugi w czwartej minucie doliczonego czasu gry Agdon.

Minutę później kartkę obejrzał Rafael Miranda z Casy Pia AC. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Drużyna Oliveirense była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze Oliveirense otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

1 marca zespół Casy Pia AC rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie CD Cova Piedade. Tego samego dnia Porto II będzie rywalem drużyny Oliveirense w meczu, który odbędzie się w Pedrosie.