Liga portugalska - 22. kolejka Segundy Liga: Porto II - GD Estoril Praia 1-1 (1-1)

W pojedynku 22. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 22 lutego, zespół Porto II zremisował z Estorilem Praia 1-1 (1-1). Mecz na Estádio Dr. Jorge Sampaio w Pedrosie obejrzało 557 widzów.

22. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-02-22 18:00 | Stadion: Estádio Dr. Jorge Sampaio | Widzów: 557 | Arbiter: David Silva
Porto II
GD Estoril Praia
1
1
A. Tembeng 36' (samob.)
Roberto 25'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Estorilu Praia wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 23. minucie kartkę obejrzał Chiquinho z Estorilu Praia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Estorilu Praia w 25. minucie spotkania, gdy Roberto zdobył pierwszą bramkę. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 33. minucie kartką został ukarany Azougha Tembeng, piłkarz Estorilu Praia.

W 36. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Estorilu Praia Azougha Tembeng. Między 39. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 57. minucie Miguel Crespo został zastąpiony przez Juninha. Trener Porto II postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Afonsa Sousę i na pole gry wprowadził napastnika Madiego Quetę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 67. minucie w jedenastce Estorilu Praia doszło do zmiany. Denis Pineda wszedł za Chiquinha. Po chwili trener Estorilu Praia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Nicolas Careca, a murawę opuścił Roberto. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Morowi Ndiayemu z zespołu gospodarzy. Była to 77. minuta starcia.

João Diogo Gomes de Freitas
41′ Musa Auwal Yahaya
João Carlos Reis Graça39′
62′ Afonso Gamelas De Pinho Sousa
Miguel Crespo da Silva45′ 57′
Fábio Daniel Ferreira Vieira
Rafael Avelino Pereira Pinto Barbosa
77′ Mor Ndiaye
Daniel Santos Bragança
Rodrigo Ribeiro Valente
Azougha Tembeng Abenego 36′ (samob.) 33′
87′ João Mário Neto Lopes
Roberto Porfirio Maximiano Rodrigo  25′ 74′
83′ Fábio Daniel Soares Silva
Santos G. Goncalo
87′ Boris Enow Takang
Lucas Marques de Oliveira
83′ Taddeus Nkeng Fomakwang
Nicolas Mores da Cruz74′
62′ Madi Queta
Denis Omar Pineda Torres67′
Ángel Yesid Torres Quiñones
Olávio Vieira dos Santos Júnior57′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy Porto II otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.