Reklama

Reklama

Liga portugalska - 22. kolejka Segundy Liga: Leixoes SC - SC Covilha 0-0

22 lutego na Estádio do Mar w Matosinhos odbył się pojedynek 22. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Leixoes i Covilha. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 1 039 widzów.

22 lutego  na Estádio do Mar w Matosinhos odbył się pojedynek  22. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Leixoes  i Covilha. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 1 039 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań zespół Leixoes wygrał 10 razy i zanotował osiem porażek oraz siedem remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 29. minucie Bura został zastąpiony przez Pedro Monteira.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 60. minucie w zespole Leixoes doszło do zmiany. Vítor Bruno wszedł za Romária Baldégo. Po chwili trener Covilha postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Abdoulaye Daffé, a murawę opuścił Jean Batista.

Reklama

Trener Leixoes postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Jocę i na pole gry wprowadził napastnika Thiaga Silvę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 74. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Covilha i jedną drużynie przeciwnej. Deivison z Covilha w doliczonej drugiej minucie meczu dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 83. minucie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał André Claro z Leixoes.

Jeśli drużyna Leixoes nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Leixoes pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek drużyna Leixoes zawalczy o kolejne punkty w Seixal. Jej przeciwnikiem będzie SL Benfica II. Natomiast 1 marca GD Chaves zagra z zespołem Covilha na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL