Liga portugalska - 22. kolejka Segundy Liga: GD Chaves - CD Feirense 1-2 (0-0)

W spotkaniu 22. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 22 lutego, jedenastka Chavesu przegrała z Feirense 1-2 (0-0). Mecz na Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira obejrzało 1 368 widzów.

22. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-02-22 18:15 | Stadion: Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira | Widzów: 1368 | Arbiter: André Narciso
Ença Fati 64'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków zespół Feirense wygrał dziewięć razy i zanotował osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Christian z Feirense. Była to 44. minuta pojedynku.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Chaves: Gamboa w 53. i Platiny'emu w 54. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Feirense w 55. minucie spotkania, gdy Pedro Henrique strzelił pierwszego gola. W 63. minucie Gamboa został zastąpiony przez Raphaela Guzza.

Jedenastka Chavesu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie wynik na 0-2 podwyższył Ença Fati.

Chwilę później trener Feirense postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Ençę Fatiego. Na boisko wszedł Camará, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Chavesu doszło do zmiany. Wellington Carvalho wszedł za Bernarda Martinsa. Chwilę później trener Chavesu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Bachi, a murawę opuścił José Manuel.

W 70. minucie sędzia pokazał kartkę Bachiemu, zawodnikowi Chavesu.

Mimo że zespół Chavesu nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 79 ataków oddał tylko cztery celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W doliczonej trzeciej minucie meczu wynik ustalił Wellington Carvalho.

Minutę później kartki otrzymał Wellington Carvalho z Chavesu oraz Pedro Henrique z drużyny gości. Zespołowi Chavesu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Feirense.

Ícaro do Carmo Silva
69′ José Manuel Mendes Gomes
Guilherme Magro Pires Ramos
Jean Felipe Nogueira da Silva
João Carlos Nogueira Amorim81′
53′ 63′ João Pedro Costa Gamboa
Tiago Manuel Oliveira Mesquita
Bernardo Oliveira Dias
Pedro Henrique Alves de Almeida  55′ 90′
68′ Bernardo Sousa Pereira Brites Martins
Christian da Silva Fiel44′
Joao Teixeira
Fábio Ricardo Gomes Fonseca72′
54′ Higor Inácio Platiny de Oliveira Rodrigues
Ricardo Jorge Ferreira Pinto da Silva81′
63′ Raphael Guzzo
Vítor Emanuel Cruz da Silva72′
69′ 70′ João Pedro Fortes Bachiessa
Elves Umar Baldé
68′  90′ 90′ Wellington Nascimento Carvalho
Abel Issa Camara65′
Sodiq Olamilekan Fatai
João Victor Cunha Borges

Piłkarze Chavesu obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.