Liga portugalska - 22. kolejka Segundy Liga: Academico de Viseu FC - SL Benfica II 1-1 (1-0)

23 lutego na Estádio Municipal do Fontelo odbył się mecz 22. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Viseu FC i Benfiki II. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 1 046 widzów.

22. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-02-23 12:15 | Stadion: Estádio Municipal do Fontelo | Widzów: 1046 | Arbiter: André Castro
Academico de Viseu FC
SL Benfica II
1
1
Luisinho 34'
Daniel dos Anjos 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć drużyna Viseu FC wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Viseu FC otworzyli wynik. W 34. minucie bramkę zdobył Luisinho.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Viseu FC.

Trener Benfiki II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Gonçalo Ramos, a murawę opuścił Martin Chrien. W 71. minucie żółtą kartkę otrzymał Pica z Viseu FC.

W tej samej minucie Diogo Mendes został zastąpiony przez Iliję Vukoticia. Chwilę później trener Viseu FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Fernanda Ferreirę. Na boisko wszedł Kelvin Medina, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Benfiki II doszło do zmiany. Samuel Pedro wszedł za João Ferreirę.

Między 82. a 84. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 90. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Pica, osłabiając zespół gospodarzy. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 71. minucie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Viseu FC doszło do zmiany. Anthony Carter wszedł za Luisinha. W tej samej minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Daniel. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Dwie minuty później sędzia ukarał żółtą kartką Kelvina Medinę, piłkarza gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

João Diogo Fonseca Ferreira81′
84′ Jorge Miguel Machado Almeida
Branimir Kalaica
Rui Pedro Oliveira Silva
Godfried Ayesu Owusu Frimpong
71′ 90′ João Miguel Passos Manuel Pica
Felipe Rodrigues da Silva
Diogo de Almeida Santos
Diogo Alexandre Almeida Mendes71′
73′ Fernando Jose Almeida Ferreira
Daniel da Silva dos Anjos  90′ (k.)
 34′ 90′ Luis Miguel Pinheiro Andrade
Luis Carlos Ventura Pinheiro
73′ 90′ Kelvin Monteiro Medina
David Zec
90′ Anthony Charles Carter
Gonçalo Matias Ramos58′
Bruno Filipe Lopes Correia
Ilija Vukotić71′
Nathan Soares de Carvalho Junior
Samuel Lopes Robalo Pedro81′ 84′

Zawodnicy Viseu FC obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół Viseu FC w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.