Liga portugalska - 22. kolejka Primeiry Liga: Sporting Lizbona - Boavista FC 2-0 (2-0)

23 lutego na Estádio José Alvalade w Lizbonie odbyło się spotkanie 22. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Sportinga i Boavisty. Mecz zakończył się zwycięstwem Sportinga 2-0. Na stadionie zasiadło 29 171 widzów.

22. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-02-23 18:30 | Stadion: Estádio José Alvalade | Widzów: 29171 | Arbiter: Nuno Almeida
Sporting Lizbona
Boavista FC
2
0
A. Šporar 13'
G. Plata 42'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Zespół Sportinga wygrał aż 23 razy, zremisował 12, a przegrał tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga w 13. minucie spotkania, gdy Andraż Szporar strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Gonzalo Plata.

Między 22. a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Boavisty i jedną drużynie przeciwnej.

Jedenastka Boavisty ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Gonzalo Plata.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Valentin Rosier z zespołu gospodarzy. Była to 54. minuta pojedynku. W 69. minucie Cassiano został zastąpiony przez Nikolę Stojiljkovicia.

Niedługo później trener Boavisty postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Mateus, a murawę opuścił Carraça.

Yaw Ackah
54′ 82′ Valentin Rosier
Rui Filipe Caetano Moura89′
Rodrigo Andrés Battaglia
Miguel Ricardo Costa
29′ Marcus Wendel Valle da Silva
Paulo Lucas Santos de Paula
 13′ 73′ Andraż Szporar
Miguel Silva Reisinho33′ 76′
Jovane Eduardo Borges Cabral
Cassiano Dias Moreira69′
 42′ Gonzalo Jordy Plata Jiménez
Gustavo Affonso Sauerbeck
82′ Luciano Darío Vietto
Yusupha Njie
Diogo Fesnard Nogueira Sousa
Rafael Wihby Bracali
82′ Stefan Ristovski
Lucas de Lima Tagliapietra
Idrissa Doumbia
Marlon Rodrigues Xavier
82′ Francisco Oliveira Geraldes
Nwankwo Emeka Obiora
Yannick Bolasie Yala
Heriberto Moreno Borges Tavares76′
73′ Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes
Mateus Galiano da Costa89′
Rafael Euclides Soares Camacho
Nikola Stojiljković69′

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.