Liga portugalska - 22. kolejka Primeiry Liga: Os Belenenses SAD - CS Marítimo Funchal 1-0 (1-0)

22 lutego na Estádio Nacional w Jamorze odbył się pojedynek 22. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami CF Belenenses i CS Marítimo. Mecz zakończył się zwycięstwem CF Belenenses 1-0. Na stadionie stawiło się 1 955 widzów.

22. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-02-22 21:30 | Stadion: Estádio Nacional | Widzów: 1955 | Arbiter: A. Soares Dias
Os Belenenses SAD
CS Marítimo Funchal
1
0
Licá 39'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 44 starcia drużyna CF Belenenses wygrała 18 razy i zanotowała 15 porażek oraz 11 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 34. minucie kartkę obejrzał Nuno Coelho z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CF Belenenses w 39. minucie spotkania, gdy Licá zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Chow.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom CS Marítimo: Nanu w 42. i Pedro Pelágiowi w 44. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CF Belenenses.

Trener CF Belenenses postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 51. minucie na plac gry wszedł Marco Matias, a murawę opuścił Tiago Esgaio. W 57. minucie Pedro Pelágio został zastąpiony przez Diederricka Tagueu.

Kibice CS Marítimo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gettersona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Rodrigo Pinho. W 66. minucie Daizen Maeda został zmieniony przez Erivalda, co miało wzmocnić drużynę CS Marítimo. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Silvestre Varelę na Dieguinha w 76. minucie oraz Chowa na Nuna Henriquego w tej samej minucie. Między 69. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

Zainadine Abdula Chavango Júnior
81′ Nilton Varela Lopes
Eulânio Ângelo Chipela Gomes42′
34′ Nuno Miguel Prata Coelho
Rúben Rafael de Sousa Ferreira
André Filipe Bernardes Santos
Bruno Alexandre Vieira Almeida83′
79′ 88′ Manuel Luís da Silva Cafumana
Jorge Iván Correa69′
51′ Tiago Alexandre de Sousa Esgaio
Franck-Yves Bambock
Thibang Sindile Theophilus Phete
Renê Ferreira dos Santos
 39′ Luís Carlos Pereira Carneiro
Pedro Henrique Rocha Pelágio44′ 57′
Zander Mateo Cassierra Cabezas
Rodrigo Cunha Pereira de Pinho66′
76′ Silvestre Varela
Getterson Alves dos Santos66′
88′ Nuno Henrique Pina Nunes
Erivaldo Jorge Paulo Ferreira66′
51′ Marco André da Silva Lopes Matias
André Filipe Rebelo Mesquita
76′ 89′ Diego Francisco Rocha
Diederrick Joel Tagueu Tadjo57′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej również dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.