Liga portugalska - 22. kolejka Primeiry Liga: Gil Vicente FC - SL Benfica Lizbona 0-1 (0-1)

24 lutego na Estádio Cidade de Barcelos w Barcelos odbył się mecz 22. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Vicente i Benfiki Lizbona. Starcie zakończyło się zwycięstwem Benfiki Lizbona 1-0. Pojedynek obejrzało 11 986 widzów.

22. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-02-24 20:30 | Stadion: Estádio Cidade de Barcelos | Widzów: 11986 | Arbiter: Luis Godinho
Gil Vicente FC
SL Benfica Lizbona
0
1
Carlos Vinícius 15'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 spotkania zespół Benfiki Lizbona wygrał 24 razy i zanotował cztery porażki oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Carlos Vinícius dla drużyny Benfiki Lizbona. Bramka padła w tej samej minucie. To już piętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Adel Taarabt.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Rúbenowi Diasowi z Benfiki Lizbona. Była to 17. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Benfiki Lizbona.

W 64. minucie Bozhidar Kraev został zastąpiony przez Hugona Vieirę. Po chwili trener Vicente postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Samuel Lino, a murawę opuścił Bertrand Baraye.

Po chwili trener Benfiki Lizbona postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Carlosa Viníciusa. Na boisko wszedł Dyego Sousa, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 84. minucie Rafa Silva został zmieniony przez Franca Cerviego, a za Andreasa Samarisa wszedł na boisko Chiquinho, co miało wzmocnić zespół Benfiki Lizbona. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Henrique Gomesa na Arthura Henriquego. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Nogueira z jedenastki gospodarzy. Była to 86. minuta spotkania.

Francisco Reis Ferreira
84′ Henrique Martins Gomes
Ruben Santos17′
86′ Ygor Nogueira de Paula
Julian Weigl
71′ Bertrand Yves Baraye
Carlos Vinícius Alves Morais  15′ 79′
64′ Bozhidar Boykov Kraev
Rafa Silva84′
Wellington Luís Farias da Silva
Ivan Zlobin
84′ Arthur Henrique Peixoto Santos
Dyego Wilverson Ferreira Sousa79′
64′ Hugo Filipe da Costa Oliveira
João Pedro Neves Filipe
71′ Samuel Dias Lino
Haris Seferović

Drużyna Vicente miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Benfiki Lizbona. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.