Liga portugalska - 21. kolejka Segundy Liga: SL Benfica II - CD Cova Piedade 2-0 (1-0)

16 lutego na Caixa Futebol Campus w Seixal odbył się pojedynek 21. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Benfiki II i CD Cova. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Benfiki II 2-0. Na stadionie zasiadło 845 widzów.

21. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-02-16 16:00 | Stadion: Caixa Futebol Campus | Widzów: 845 | Arbiter: José Rodrigues
SL Benfica II
CD Cova Piedade
2
0
Daniel dos Anjos 45'
M. Chrien 54'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem meczów jedenastka Benfiki II wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Tony z drużyny gości. Była to 43. minuta starcia.

W 45. minucie Francisco Varela został zastąpiony przez Nelsinha.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benfiki II w 45. minucie spotkania, gdy Daniel zdobył z karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Benfiki II.

Zespół CD Cova ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie wynik ustalił Martin Chrien.

Między 57. a 74. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Benfiki II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Ilija Vukotić, a murawę opuścił Martin Chrien. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Thabo Cele72′
 54′ 75′ Martin Chrien
Boubakary Diarra
88′ Tiago Filipe Oliveira Dantas
Sérgio Romeu Marakis
David José Gomes Oliveira Tavares
Victor Guilherme dos Santos Carvalho
 45′ (k.) 63′ 84′ Daniel da Silva dos Anjos
João Filipe Couto Patrão
88′ Ronaldo Camará
Femi Emmanuel Balogun61′
75′ Ilija Vukotić
Nélson de Jesus Correia45′ 74′
84′ Luis Henrique Barros Lopes
Kwamé N'Sor
Samuel Lopes Robalo Pedro
Miguel Rosa72′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.