Liga portugalska - 21. kolejka Segundy Liga: SC Covilha - Academico de Viseu FC 0-1 (0-0)

16 lutego na Estádio Municipal José dos Santos Pinto w Covilhã odbyło się spotkanie 21. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Covilha i Viseu FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Viseu FC 1-0. Na stadionie stawiło się 615 widzów.

21. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-02-16 16:00 | Stadion: Estádio Municipal José Santos Pinto | Widzów: 615 | Arbiter: Dinis Gorjão
SC Covilha
Academico de Viseu FC
0
1
Diogo 67'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Zespół Covilha wygrał aż dziewięć razy, zremisował sześć, a przegrał tylko cztery.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 64. minucie za Rodriga Martinsa wszedł Abdoulaye Daffé.

Jedynego gola z karnego strzelił Diogo dla zespołu Viseu FC. Bramka padła w tej samej minucie. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę João Oliveirze z drużyny gości.

W 73. minucie Inters Gui został zmieniony przez Vítora Bonaniego, co miało wzmocnić jedenastkę Covilha. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fernanda Ferreirę na Brunona Loureira. Po chwili trener Covilha postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Deivison, a murawę opuścił Mica. W 86. minucie w zespole Viseu FC doszło do zmiany. Kelvin Medina wszedł za Luisinha.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Filipe Cardosa, zawodnika Covilha. Trener Viseu FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Anthony'ego Cartera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić João Mário. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację trzy minuty później, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Covilha: Deivisonowi i Jaime.

Rui Pedro Oliveira Silva
90′ Jaime Daniel Melão Simões
João Miguel Passos Manuel Pica
90′ Filipe Couto Cardoso
Diogo de Almeida Santos  67′ (k.)
64′ Rodrigo Miguel Forte Paes Martins
Fernando Jose Almeida Ferreira76′
83′ Micael Cabrita Silva Mica
João Ribeiro Oliveira72′
Gilberto Manuel Pereira da Silva
Jean Patric Lima dos Reis
Erson Stiven Dias Costa
João Mário Nunes Fernandes90′
73′ Inters Auxence Gui
Bruno Loureiro76′
73′ João Vitor Bonani Rodrigues
Kelvin Monteiro Medina86′
Rodrigo Antônio do Nascimento
Anthony Charles Carter90′
83′ 90′ Deivison William Borges
Bruno Filipe Lopes Correia
64′ Abdoulaye Daffé
Nathan Soares de Carvalho Junior

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Viseu FC przyznał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.