Liga portugalska - 21. kolejka Segundy Liga: FC Penafiel - GD Chaves 0-0

W meczu 21. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 17 lutego, jedenastka Penafielu zremisowała z Chavesem 0-0. Mecz na Estádio Municipal 25 de Abril obejrzało 535 widzów.

21. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-02-17 20:45 | Stadion: Estádio Municipal 25 de Abril | Widzów: 535 | Arbiter: João Bento
FC Penafiel
GD Chaves
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków drużyna Penafielu wygrała osiem razy i zanotowała sześć porażek oraz siedem remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 64. minucie Miguel Tavares został zmieniony przez Márcia Machada. A trener Chavesu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bachiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić João Correia.

W 71. minucie Gamboa został zmieniony przez Platiny'ego, a za Bernarda Martinsa wszedł na boisko Wellington Carvalho, co miało wzmocnić drużynę Chavesu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gleisona na Kalikę w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku oraz Ronalda Tavaresa na Piresa w tej samej minucie. Od 73. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Ricardo Jorge Novo Nunes
90′ Felipe Francisco Macedo
Bernardo Oliveira Dias81′
73′ Pedro Emanuel Moreira de Sousa
Bernardo Sousa Pereira Brites Martins79′
64′ Miguel Ângelo Almeida Vieira Tavares
Joao Teixeira
90′ Gleison Wilson Da Silva Moreira
João Pedro Araújo Correia64′
Alexandre Ludovic Ribeiro Pereira
Sodiq Olamilekan Fatai
90′ Ronaldo Rodrigues Tavares
Raphael Guzzo
90′ Carlos Filipe Teixeira Moreira
Higor Inácio Platiny de Oliveira Rodrigues71′
90′ Jorge da Costa Pires
João Pedro Fortes Bachiessa64′
64′ Márcio Alexandre Santos Machado
Wellington Nascimento Carvalho79′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.