Liga portugalska - 21. kolejka Segundy Liga: CD Feirense - Leixoes SC 1-0 (0-0)

W pojedynku 21. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 15 lutego, zespół Feirense wygrał z Leixoes 1-0 (0-0). Mecz na Estádio Marcolino de Castro w Santa Marii da Feirze obejrzało 3 362 widzów.

21. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-02-15 18:15 | Stadion: Estádio Marcolino de Castro | Widzów: 3362 | Arbiter: Tiago Martins
CD Feirense
Leixoes SC
1
0
Vítor Silva 74'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 mecze jedenastka Leixoes wygrała siedem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 12. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Feirense i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 54. minucie Harramiz został zastąpiony przez Brunona Monteira. W 56. minucie kartką został ukarany Pedro Pinto, piłkarz Leixoes.

Kibice Feirense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Vítora Silvę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Fábio Espinho. Posunięcie trenera było słuszne. Vítora Silvę zdobył zwycięską bramkę w 74. minucie spotkania. W 72. minucie w drużynie Feirense doszło do zmiany. Camará wszedł za Pedro Henriquego.

Jedynego gola meczu strzelił Vítor Silva dla jedenastki Feirense. Bramka padła w tej samej minucie. W 81. minucie Luís Silva został zmieniony przez Vítora Brunona, a za Amine Oudrhiri wszedł na boisko Pedro Monteiro, co miało wzmocnić zespół Leixoes. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając João Amorima na Ricarda.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Feirense: Vítorowi Silvie w 85. minucie i Camarze w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu.

Derick Theodoro Santos Poloni
88′ João Carlos Nogueira Amorim
Luís Manuel da Costa Silva12′ 81′
Tiago Manuel Oliveira Mesquita
Amine Oudrhiri Idrissi83′
72′ Pedro Henrique Alves de Almeida
Romário Baldé
Christian da Silva Fiel
André Filipe Claro de Jesus
72′ Fábio Ricardo Gomes Fonseca
Avtandil Ebralidze
44′ Feliz Edgar Neto Vaz
Harramiz Quieta Ferreira Soares54′
13′ Edson Rodrigues Farias
José Carlos Teixeira Lopes Reis Gonçalves
Ricardo Benjamim Costa Silva
Miguel Aires Fernandes de Oliveira
José Ricardo Avelar Ribeiro
Vítor Bruno Ramos Gonçalves81′
88′ Ricardo Jorge Ferreira Pinto da Silva
Pedro Filipe Tinoco Monteiro83′
72′  74′ 85′ Vítor Emanuel Cruz da Silva
Valdemar António Almeida
72′ 90′ Abel Issa Camara
Gonçalo Baptista Franco
João Victor Cunha Borges
Bruno André Freitas Monteiro54′
Ença Fati
João Pedro Salazar da Graça

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Leixoes dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.