Liga portugalska - 21. kolejka Segundy Liga: Casa Pia AC - Porto II 1-3 (0-2)

16 lutego na Estádio Pina Manique w Lizbonie odbył się mecz 21. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Casy Pia AC i Porto II. Starcie zakończyło się zwycięstwem Porto II 3-1. Na stadionie stawiło się 359 widzów.

21. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-02-16 12:15 | Stadion: Estádio Pina Manique | Widzów: 359 | Arbiter: Cláudio Pereira
Fábio Vieira 67'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna gości trafiła do bramki rywala. W pierwszych minutach spotkania bramkę zdobył Mor Ndiaye.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto II w 25. minucie spotkania, gdy Rodrigo Valente strzelił drugiego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Tyrese Fornah z Casy Pia AC. Była to 43. minuta pojedynku.

W 45. minucie za Rodriga Dantasa wszedł Savio. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 47. minucie kartkę obejrzał Luís Mata z zespołu gości. W 56. minucie w drużynie Casy Pia AC doszło do zmiany. Damien Furtado wszedł za Wilsona Kenidego.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 58. minucie gola kontaktowego strzelił Alexandros Voilis.

Chwilę później trener Porto II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Boris Takang, a murawę opuścił Rodrigo Valente. W 65. minucie w jedenastce Porto II doszło do zmiany. Afonso Sousa wszedł za Madiego Quetę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto II w 67. minucie spotkania, gdy Fabio Vieira zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Porto II doszło do zmiany. Taddeus Fomakwang wszedł za Fábia Silvę.

W tej samej minucie trener Casy Pia AC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Lewisa Mbaha. Na boisko wszedł Yevhenii Serdiuk, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W doliczonej pierwszej minucie meczu kartką został ukarany Caio Marcelo, piłkarz gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Nahuel Adolfo Ferraresi Hernández
90′ Caio Marcelo Pinheiro da Silva
Luís Carlos Machado Mata47′
Joel Filipe Sousa Monteiro
Musa Auwal Yahaya
45′ Rodrigo Dantas
Fábio Daniel Ferreira Vieira  67′ (k.)
43′ Tyrese Momodu Fornah
Mor Ndiaye  3′
Mateus Borges da Fonseca
Rodrigo Ribeiro Valente  25′ 61′
56′ Wilson Kenidy Correia Silva
João Mário Neto Lopes
82′ Lewis Mbah Enoh
Madi Queta65′
 58′ Alexandros Voilis
José Diogo Bessa Rocha Ferreira
45′ Sávio Roberto Juliao Figueiredo
Afonso Gamelas De Pinho Sousa65′
Tharcysio Henrique da Silva
Boris Enow Takang61′
56′ Damien Furtado
Taddeus Nkeng Fomakwang82′
82′ Yevhen Serdyuk
Ángel Yesid Torres Quiñones

Jedenastka Casy Pia AC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Casy Pia AC, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.