Liga portugalska - 21. kolejka Primeiry Liga: Vitoria Guimaraes SC - FC Porto 1-2 (0-1)

W spotkaniu 21. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 16 lutego, drużyna Vitorii przegrała z Porto 1-2 (0-1). Mecz na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães obejrzało 23 896 widzów.

21. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-02-16 18:30 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Widzów: 23896 | Arbiter: Luis Godinho
M. Marega 60'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 10. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Vitorii Douglas Jesus.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Zé Luís z Porto. Była to 44. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Porto.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła wyrównująca bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Bruno Duarte. W zdobyciu bramki pomógł Ola John.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto w 60. minucie spotkania, gdy Moussa Marega strzelił drugiego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Moussa Marega z jedenastki gości. W 72. minucie Moussa Marega został zastąpiony przez Wilsona Manafę. Trener Vitorii postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Lucasa Evangelistę i na pole gry wprowadził napastnika Léo Bonatiniego, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

A trener Porto wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Shoyę Nakajimę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Jesus Corona. W 88. minucie w drużynie Porto doszło do zmiany. Diogo Leite wszedł za Otavinha. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

FC Porto
10′ (samob.) Douglas Renato de Jesus
Agustín Federico Marchesín
83′ Frederico André Ferrão Venâncio
Otávio Edmilson da Silva Monteiro88′
75′ Lucas Evangelista Santana de Oliveira
Moussa Marega  60′ 61′ 72′
 49′ Bruno Duarte da Silva
Jesus Corona84′
76′ Ola John
Diogo Filipe Monteiro Pinto Leite88′
75′ Leonardo Bonatini Lohner Maia
Vítor Machado Ferreira
76′ Davidson da Luz Pereira
Romário Manuel Silva Baró
Ben Qadir Abou Ouattara
Vincent Aboubakar
83′ João Pedro Sousa Silva
Shoya Nakajima84′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Porto przyznał dwie żółte.