Liga portugalska - 21. kolejka Primeiry Liga: Portimonense SC - Moreirense FC 1-1 (1-1)

W meczu 21. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 15 lutego, zespół Porimonense zremisował z Moreirense 1-1 (1-1). Mecz na Estádio Municipal de Portimão w Portimão obejrzało 2 493 widzów.

21. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-02-15 16:30 | Stadion: Estádio Municipal de Portimão | Widzów: 2493 | Arbiter: André Narciso
Portimonense SC
Moreirense FC
1
1
Jadson 25'
Fábio Abreu 36'

Drużyna Porimonense przed meczem zajmowała 17. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków drużyna Porimonense wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka Porimonense próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Porimonense otworzyli wynik. W 25. minucie Jadson dał prowadzenie swojej drużynie.

Zespół Porimonense niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 11 minut, jedenastka gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Fábio Abreu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Bilel Aouacheria.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Fabiowi Pachecowi z zespołu gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 63. minucie Dener został zmieniony przez Lucasa Fernandesa. A trener Moreirense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksa Soaresa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Nuno Santos.

Po chwili trener Porimonense postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Brunona Costę wszedł Junior Tavares, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Porimonense utrzymać remis. W 74. minucie kartką został ukarany Aylton Morte, piłkarz gospodarzy. W 83. minucie Koki Anzai został zmieniony przez Beta, co miało wzmocnić zespół Porimonense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gabrielzinha na Pedro Nuna oraz Fábia Abreu na Nenê'a.

Mateus Pasinato
83′ Koki Anzai
Iago Azevedo dos Santos
Henrique Gelain Custodio
João Miguel Coimbra Aurélio
Lucas Possignolo
Abdu Cadri Conté
 25′ Jadson Cristiano Silva de Morais
Lazar Rosić
Bruno Vinícius Souza Ramos
Filipe Miguel Barros Soares
69′ Bruno Xavier Almeida Costa
Fábio José Ferreira Pacheco45′
Pedro Miguel Cunha Sá
Gabriel Airton de Souza Gabrielzinho84′
63′ Dener Gomes Clemente
Nuno Miguel Valente Santos68′
Jackson Martinez
Fábio Gonçalves Abreu  36′ 89′
74′ Aylton Filipe Boa Morte
Steven de Sousa Vitória
69′ Carlos Eugenio Junior Tavares dos Santos
Alexandre Miguel Barros Soares68′
63′ Lucas Fernandes da Silva
Manconi Soriano Mané
Fernando Medeiros da Silva
Ânderson Miguel da Silva89′
83′ Norberto Bercique Gomes Betuncal
Pedro Nuno Fernandes Ferreira84′

Przewaga drużyny Porimonense w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.