Liga portugalska - 21. kolejka Primeiry Liga: FC Famalicão - CD Aves 1-1 (0-0)

W starciu 21. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 16 lutego, drużyna Famalicao zremisowała z Aves 1-1 (0-0). Mecz na Estádio Municipal 22 de Junho w Vili Novach de Famalicão obejrzało 2 926 widzów.

21. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-02-16 21:00 | Stadion: Estádio Municipal 22 de Junho | Widzów: 2926 | Arbiter: A. Soares Dias
FC Famalicão
CD Aves
1
1
Riccieli 90'
Welinton Júnior 64'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 13. minucie Ivo Pinto został zastąpiony przez Rodericka.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Famalicao: Fábiowi Martinsowi w 32. i Urošowi Račiciowi w 35. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Aves nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rúbena Maceda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Mehrdad Mohammadi. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola. Po godzinie gry żółtą kartkę dostał Vaná z Famalicao.

W tym czasie piłkarze Aves nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 64. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Welinton Junior. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Famalicao postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Anderson, a murawę opuścił Pedro Gonçalves. W 71. minucie Racine Coly został zmieniony przez Waltersona, co miało wzmocnić drużynę Famalicao. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Welintona Juniora na Adama Dźwigałę w 84. minucie. W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Quentina Beunardeau z Aves, a w 85. minucie Patricka z drużyny przeciwnej.

Fábio Martins z Famalicao na cztery minuty przed zakończeniem spotkania dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 32. minucie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Diogo Gonçalves, piłkarz gospodarzy. Minutę później w zespole Aves doszło do zmiany. Pedro Delgado wszedł za Arthura Yamgę.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W doliczonej szóstej minucie spotkania wynik ustalił Riccieli. Przy zdobyciu bramki pomagał Diogo Gonçalves.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

CD Aves
62′ Vanailson Luciano de Souza Alves
Quentin Beunardeau82′
71′ Racine Coly
Jonathan Buatu Mananga
 90′ Riccieli Eduardo da Silva Júnior
Ricardo Luís Chaby Mangas
13′ Ivo Daniel Ferreira Mendonça Pinto
Jaílson de Lima Araújo
85′ Patrick William Sá de Oliveira
Oumar Diakhité
Gustavo Enrique Giordano Amaro Assunção da Silva
Zidane Agustini Banjaqui
66′ Pedro António Pereira Gonçalves
Rúben Alexandre Gomes Oliveira
35′ Uroš Račić
Valdomiro Tualungo Paulo Lameiras
90′ Diogo Gonçalves
Welinton Júnior Ferreira dos Santos  64′ (k.) 84′
Antonio Martínez López
Mehrdad Mohammadi Kashmarzi55′
32′ 86′ Fábio Santos Martins
Arthur Kevin Yamga Tientcheu90′
Rafael Garcia Tonioli Defendi
Fábio Szymonek
13′ Roderick Jefferson Goncalves Miranda
Rúben Daniel Fonseca Macedo55′
66′ Anderson Oliveira Silva
Miguel Gonçalves Silva
71′ Walterson Silva
Marius Mouandilmadji

Przewaga drużyny Famalicao w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze Famalicao obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.