Liga portugalska - 21. kolejka Primeiry Liga: CS Marítimo Funchal - FC Paços de Ferreira 3-0 (1-0)

16 lutego na Estádio dos Barreiros w Funchalu odbyło się spotkanie 21. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami CS Marítimo i FC Paços. Pojedynek zakończył się zwycięstwem CS Marítimo 3-0. Na stadionie zasiadło 5 390 widzów.

21. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-02-16 16:00 | Stadion: Estádio dos Barreiros | Widzów: 5390 | Arbiter: Manuel Mota
CS Marítimo Funchal
FC Paços de Ferreira
3
0
Zainadine Júnior 21'
Nanu 54',87'

Drużyna FC Paços przed meczem zajmowała 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 starć jedenastka FC Paços wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz 13 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 20. minucie sędzia pokazał kartkę Olegowi Reabciukowi, piłkarzowi FC Paços.

Trzeba było trochę poczekać, aby Zainadine Junior wywołał eksplozję radości wśród kibiców CS Marítimo , strzelając gola w 21. minucie starcia. Między 25. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CS Marítimo.

Na drugą połowę jedenastka FC Paços wyszła w zmienionym składzie, za Lamine'a Diaby'ego wszedł Stephen Eustáquio.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CS Marítimo w 54. minucie spotkania, gdy Nanu zdobył drugą bramkę. W 59. minucie Joao Amaral zastąpił Murila.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Stephenowi Eustáquiowi z FC Paços. Była to 86. minuta meczu.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 87. minucie Nanu po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-0. Sytuację bramkową stworzył Franck-Yves Bambock.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Ricardo Abreu Ribeiro
 54′, 87′ Eulânio Ângelo Chipela Gomes
Jóbson de Brito Gonzaga
 21′ Zainadine Abdula Chavango Júnior
Pedro Filipe Barbosa Moreira
43′ 82′ Bruno Alexandre Vieira Almeida
Mohamed Lamine Diaby25′ 46′
75′ Rodrigo Cunha Pereira de Pinho
Denílson Pereira Júnior
71′ Daizen Maeda
Douglas Willian da Silva Souza
41′ José Edgar Andrade da Costa
Hélder José Castro Ferreira59′
Charles Marcelo da Silva
Simão Verza Bertelli
Dejan Kerkez
Marco João Costa Baixinho
71′ Jorge Iván Correa
Bruno Martins Teles
82′ Pedro Henrique Rocha Pelágio
Stephen Antunes Eustáquio46′ 86′
Getterson Alves dos Santos
Luíz Carlos Martins Moreira
Erivaldo Jorge Paulo Ferreira
Adriano Duarte Castanheira59′
75′ Diederrick Joel Tagueu Tadjo
Murilo Oliveira de Freitas59′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom FC Paços przyznał trzy.