Liga portugalska - 21. kolejka Primeiry Liga: CD Santa Clara - CD Tondela 1-0 (0-0)

15 lutego na Estádio de São Miguel w Poncie Delgadzie odbył się mecz 21. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Santa Clara i CD Tondela. Starcie zakończyło się zwycięstwem Santa Clara 1-0. Spotkanie obejrzało 2 215 widzów.

21. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-02-15 16:30 | Stadion: Estádio de São Miguel | Widzów: 2215 | Arbiter: Neves Moreira de Sousa
CD Santa Clara
CD Tondela
1
0
João Afonso 73'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków jedenastka Santa Clara wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 33. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rúbena Fonsecę z CD Tondela, a w 44. minucie Andersona Carvalhę z drużyny przeciwnej.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Pepelu z drużyny gości. Była to 53. minuta meczu. W 65. minucie Rúben Fonseca został zastąpiony przez Valente'a.

Po chwili trener Santa Clara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Ukra, a murawę opuścił Costinha.

Jedyną bramkę meczu zdobył João Afonso dla zespołu Santa Clara. Bramka padła w tej samej minucie. Trener CD Tondela wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pitégo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Marko Petković.

W 81. minucie João Jaquité został zmieniony przez Ronana, co miało wzmocnić jedenastkę CD Tondela. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thiaga Santanę na Crysana oraz Carlosa na Dioga Salomão.

Ricardo Miguel Martins Alves
 73′ João Ricardo da Silva Afonso
Marko Petković81′
Rafael António Figueiredo Ramos
Philipe Sampaio Azevedo
Zaidu Sanusi
João Carlos Silva Reis
44′ Anderson de Carvalho Santos
Jonathan Josué Rubio Toro
Francisco Augusto Neto Ramos
João Pedro Almeida Machado
Lincoln Henrique Oliveira dos Santos
José Luis García Vayá53′
72′ João José Pereira da Costa
João Lamine Jaquité81′
84′ Thiago Santos Santana
António Manuel Pereira Xavier
90′ Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior
Fahd Moufi
84′ Cryzan da Cruz Queiroz Barcelos
Luís Pedro de Freitas Pinto Trabulo81′
90′ Diogo Ferreira Salomo
Richard Alexandre Birkheun Rodrigues
72′ Andre Filipe Ukra
Ronan David Jerônimo81′
. Ze Manuel
Ricardo Jorge Oliveira Valente65′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom CD Tondela przyznał dwie.