Liga portugalska - 21. kolejka Primeiry Liga: Boavista FC - Os Belenenses SAD 1-2 (0-1)

W spotkaniu 21. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 16 lutego, zespół Boavisty przegrał z CF Belenenses 1-2 (0-1). Mecz na Estádio do Bessa Século XXI w Porto obejrzało 16 900 widzów.

21. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-02-16 16:00 | Stadion: Estádio do Bessa Século XXI | Widzów: 16900 | Arbiter: Vitor Ferreira
Licá 57'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Zespół Boavisty wygrał aż 18 razy, zremisował 13, a przegrał tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CF Belenenses w 10. minucie spotkania, gdy Danny Henriques strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Tiago Esgaio.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Danny'emu Henriquesowi z zespołu gości. Była to 25. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CF Belenenses.

Drugą połowę zespół Boavisty rozpoczął w zmienionym składzie, za Ricarda Costę wszedł Cassiano.

Drużyna Boavisty ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Licá. Przy zdobyciu bramki pomógł Nilton Varela.

W 63. minucie Nwankwo Obiora został zastąpiony przez Buena. W 67. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Yawowi Ackahowi, piłkarzowi gospodarzy. Danny Henriques z CF Belenenses na kwadrans przed zakończeniem starcia dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 25. minucie.

Trener CF Belenenses postanowił wzmocnić formację obronną i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Niltona Varelę. Na boisko wszedł Ruben Lima, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Chwilę później trener Boavisty postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Mateus, a murawę opuścił Yaw Ackah.

W 85. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik CF Belenenses Ruben Lima. Drużynie Boavisty zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu CF Belenenses.

André Filipe Bernardes Santos90′
67′ 78′ Yaw Ackah
Manuel Luís da Silva Cafumana
Rui Filipe Caetano Moura
Tiago Alexandre de Sousa Esgaio
63′ Nwankwo Emeka Obiora
Thibang Sindile Theophilus Phete
46′ Miguel Ricardo Costa
Idrissa Mandiang
Rúben Alexandre Rocha Lima75′ 85′ (samob.)
63′ Alberto Bueno Calvo
Chahreddine Boukholda
46′ Cassiano Dias Moreira
Nuno Henrique Pina Nunes90′
78′ Mateus Galiano da Costa
Marco André da Silva Lopes Matias86′
Nikola Stojiljković
Diego Francisco Rocha

Przewaga drużyny Boavisty w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Zawodnicy CF Belenenses otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.