Liga portugalska - 20. kolejka Segundy Liga: CD Mafra - CD Nacional Funchal 1-1 (1-0)

W pojedynku 20. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 8 lutego, drużyna Mafry zremisowała z Nacionalem Funchal 1-1 (1-0). Mecz na Estádio Municipal de Mafra obejrzało 904 widzów.

20. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-02-08 12:00 | Stadion: Estádio Municipal de Mafra | Widzów: 904 | Arbiter: Iancu Vasilica
CD Mafra
CD Nacional Funchal
1
1
Zé Tiago 11'
João Camacho 74'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Mafry nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Zé Tiago.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Juary'emu z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Mafry.

W 54. minucie kartkę dostał Nuno Borges, zawodnik gości. Kibice Nacionalu Funchal nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jotę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ruben. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola.

W 72. minucie Kenji Gorré został zastąpiony przez Perottiego.

Jedenastka gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił João Camacho.

W 76. minucie arbiter przyznał kartkę João Miguelowi z Mafry. Po chwili trener Mafry postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Flávio Silva, a murawę opuścił Nuno Rodrigues. W 89. minucie João Camacho został zmieniony przez Malicka Evounę, co miało wzmocnić zespół Nacionalu Funchal. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa na Ruiego Gomesa oraz Zé Tiago na Gustava Cazonattiego.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania kartką został ukarany Paul Ayongo, piłkarz Mafry. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Kalindi Alves de Souza
45′ Juary Martinho Soares
Júlio César de Freitas Filho
Joel António Soares Ferreira
Leonel Mosevich
76′ João Miguel Xavier Ferreira dos Santos
Kenji Gorré72′
 11′ 90′ José Tiago Almeida Martins
Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves
José Carlos Silva Franco
Micael Ruben72′
João Tavares Almeida
João Pedro Gomes Camacho  74′ 89′
90′ Paul Ayongo
Nuno Miguel Oliveira Borges54′
90′ Lucas Rodrigues da Silva
Witiness Chimoio Joao Quembo
82′ Nuno Miguel Santos Rodrigues
Anthony Alexis Sosa Martínez
90′ Gustavo Cazonatti
Marcelo de Freitas Costa
Rui Manuel Linhares Areias
João Tiago Serrão Garcês72′
90′ Rui Pedro Ribeiro Fernandes Duarte Gomes
Malick Evouna89′
82′ Flávio António Silva
Pedro Henrique Perotti72′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Mafry, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.