Liga portugalska - 2. kolejka Segundy Liga: UD Vilafranquense - CD Feirense 0-4 (0-2)

W spotkaniu 2. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 18 września, drużyna UD Vilafranquense przegrała wysoko z Feirense 0-4 (0-2). Mecz odbył się na Estádio Municipal de Rio Maior w Rio Maior.

2. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-09-18 19:00 | Stadion: Estádio Municipal de Rio Maior | Arbiter: João Pinto
Feliz Vaz 66',83'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Feirense wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fabrício Simões wywołał eksplozję radości wśród kibiców Feirense, zdobywając bramkę w 13. minucie starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Feirense w 28. minucie spotkania, gdy Ença Fati strzelił drugiego gola. W 34. minucie Marcos Vinicius został zmieniony przez André Ceitila.

W 40. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kady z UD Vilafranquense, a w drugiej minucie doliczonego czasu João Tavaresa z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 46. a 60. minutą, boisko opuścili piłkarze UD Vilafranquense: Filipe Oliveira, André Claro, na ich miejsce weszli: Diogo Izata, Leandro Antunes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rucy, Ençy Fati zajęli: Zé Ricardo, Edson Farias. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Diogo Coelho z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Feirense w 66. minucie spotkania, gdy Feliz Vaz zdobył trzecią bramkę. W 68. minucie w zespole UD Vilafranquense doszło do zmiany. Carlos Fortes wszedł za Rodriga Rodriguesa.

Chwilę później trener Feirense postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Fábia Espinha. Na boisko wszedł Mica, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Didze, piłkarzowi Feirense. W 76. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Washington Santana, João Victor, a na ich miejsce weszli João Tavares, Fabrício Simões.

W 83. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Feliz Vaz z Feirense. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-4.

Bruno Brígido de Oliveira
34′ Marcos Vinicius da Silva Santos
Rui Pedro Coimbra Chaves46′
65′ Diogo Alexis Rodrigues Coelho
Ícaro do Carmo Silva
Stéphane Sparagna
Diogo Miguel Guedes Almeida75′
40′ Kady Iuri Borges Malinowski
Guilherme Magro Pires Ramos
Leonardo Cordeiro de Lima Silva
Latyr Fall
André Dias
Fábio Ricardo Gomes Fonseca71′
46′ Filipe Santos Oliveira
João Tavares Almeida45′ 76′
Eric Veiga
Ença Fati  28′ 60′
60′ André Filipe Claro de Jesus
Feliz Edgar Neto Vaz  66′, 83′
68′ Rodrigo Rodrigues Silva
Pedro Filipe Tinoco Monteiro
46′ Diogo Marques Izata Pereira
Abraham Marcus
34′ André Filipe Castanheira Ceitil
Micael Cabrita Silva Mica71′
60′ Leandro Miguel Curto Antunes
Washington Santana da Silva76′
68′ Carlos Manuel dos Santos Fortes
João Victor Cunha Borges76′
Gabriel Honório Ramos
Edson Rodrigues Farias60′

Agdon Santos Menezes

Drużyna Feirense zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Feirense obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Zespół UD Vilafranquense wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.