Reklama

Reklama

Liga portugalska - 2. kolejka Segundy Liga: Porto II - Varzim SC 1-1 (1-0)

18 sierpnia na Estádio Dr. Jorge Sampaio w Pedroso odbył się mecz 2. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Porto II i Varzimu. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 780 widzów.

18 sierpnia  na Estádio Dr. Jorge Sampaio w Pedroso odbył się mecz  2. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Porto II  i Varzimu. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 780 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków zespół Porto II wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 25. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Willianowi z Varzimu.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Porto II w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Rodrigo Valente.

Reklama

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Alan Henrique, piłkarz Varzimu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Porto II.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 47. minucie wynik ustalił Tiago Cerveira.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 52. minucie, arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Luisowi Pedrowi i Diogowi Leitemu. W 60. minucie Boris Takang został zmieniony przez Fabia Vieirę. Trener Varzimu postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Williana i na pole gry wprowadził napastnika Leviego Lumekę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 67. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ricardo Silva osłabiając tym samym zespół Porto II. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Porto II jak grom z jasnego nieba, trener w 69. minucie ściągnął z boiska pomocnika Rodriga Valentego, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz drużyny Francisco Meixedo. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ruiego Moreirę z Varzimu, a w 78. minucie Angela Torresa z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Rui Moreira został zmieniony przez Babę Sow, a za Ruiego Coentrão wszedł na boisko Stanley Ejike, co miało wzmocnić zespół Varzimu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomása Estevesa na Rodriga Pinheira. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Drużyna Varzimu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Porto II, natomiast zawodnikom gości wręczył cztery żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Porto II będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Faro. Jej rywalem będzie SC Farense. Tego samego dnia Leixoes SC zagra z zespołem Varzimu na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL