Liga portugalska - 2. kolejka Segundy Liga: Porto II - FC Vizela 4-1 (3-0)

W pojedynku 2. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 19 września, zespół Porto II zwyciężył z Vicela 4-1 (3-0). Mecz odbył się na Estádio Dr. Jorge Sampaio w Pedrosie.

K. Kouao 73'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Vicela wygrał dwa razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 11. a 21. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto II w 25. minucie spotkania, gdy Rodrigo Valente zdobył pierwszą bramkę. W 27. minucie żółtą kartką został ukarany Hugues Evrard, zawodnik Vicela.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Matheus Costa osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 21. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto II w 33. minucie spotkania, gdy Daniel Edi-Mesumbe strzelił z karnego drugiego gola. W 34. minucie za João Paisa wszedł Marcelo.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 37. minucie trafił Johan Gómez.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tavinha z Vicela, a w 63. minucie Rodriga Conceição z drużyny przeciwnej. Po chwili trener Porto II postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Rodriga Conceição wszedł Rodrigo Pinheiro, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Porto II utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Porto II udało się strzelić gola i wygrać.

W tej samej minucie w zespole Porto II doszło do zmiany. Ángel Torres wszedł za Francisca Conceição.

Piłkarze Vicela w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 73. minucie gola pocieszenia strzelił Koffi Kouao.

W 81. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Diogo Ressurreição, Gonçalo Borges, a na ich miejsce weszli Johan Gómez, Daniel Edi-Mesumbe.

Niedługo później Igor Cássio wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto II, zdobywając kolejną bramkę w 84. minucie starcia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-1.

Richard Ofori11′ 46′
 25′ Rodrigo Ribeiro Valente
Fábio Samuel Amorim Silva
59′ Kelvin Owusu Boateng
Hugues Evrard Zagbayou27′ 46′
14′ 71′ Francisco Fernandes Conceição
João Pedro Fernandes Pais34′
 33′ (k.) 81′ Daniel Namaso Edi-Mesumbe Loader
Marcos Paulo Gelmini Gomes
63′ 71′ Rodrigo Fernandes da Conceição
André Tiago Carneiro Soares47′
 37′ 81′ Johan Arath Gómez
Marcelo Machado Vilela34′
71′ Rodrigo Pinheiro Ferreira
Ericson Jorge Silva Rodrigues Duarte46′
81′ Diogo Dias Ressurreição
Francis Cann
81′ Gonçalo Oscar Albuquerque Borges
Fernando David Cardozo Paniagua
71′ Ángel Yesid Torres Quiñones
Cassiano Dias Moreira56′
59′  84′ Igor Cássio Vieira dos Santos
Octávio Alexandre Leal Barros47′ 54′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Vicela w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.