Liga portugalska - 2. kolejka Segundy Liga: GD Estoril Praia - SC Farense 1-2 (1-1)

18 sierpnia na Estádio António Coimbra da Mota odbyło się starcie 2. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Estorilu Praia i Farense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Farense 2-1. Na stadionie stawiło się 545 widzów.

2. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-08-18 12:15 | Stadion: Estádio António Coimbra da Mota | Widzów: 545 | Arbiter: C. Taborda Xistra
Luís Rocha 54'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie arbiter ukarał kartką Azoughę Tembenga, piłkarza gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Farense w 23. minucie spotkania, gdy Matheus Silva zdobył pierwszą bramkę. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Farense: Rafaelowi Vieirze w 40. i Rafaelowi Furlanowi w 41. minucie.

Piłkarze Estorilu Praia odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Roberto.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Mihlalemu Mayambeli z jedenastki gości.

Niedługo później Luís Rocha wywołał eksplozję radości wśród kibiców Farense, zdobywając kolejną bramkę w 54. minucie meczu. W 55. minucie Kady został zastąpiony przez André Franco.

Między 60. a 66. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 61. minucie w zespole Farense doszło do zmiany. Pedro Simões wszedł za Christiana Irobisę. Trener Estorilu Praia postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Rubéna Belimę i na pole gry wprowadził napastnika Jonatę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Fábio Nunes został zmieniony przez Alvarinha, a za Matheusa Silvę wszedł na boisko Miguel Bandarra, co miało wzmocnić drużynę Farense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Bragançę na Khevina. Od 78. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Farense i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Hugo Miguel Barreto Henriques Marques
90′ Marcos André Costa Valente
Matheus de Barros da Silva  23′ 78′
66′ Philipe Maia de Freitas
Rafael José Fernandes Teixeira Vieira40′
João Duarte Teixeira Góis
Rafael Furlan Soares41′
73′ Rubén Belima Rodríguez
Luís Carlos Rocha Rodrigues  54′
55′ Kady Iuri Borges Malinowski
Fabrício Isidoro Fonseca de Jesus
60′ Rafael Avelino Pereira Pinto Barbosa
Filipe Joaquim Melo Silva78′
73′ Daniel Santos Bragança
Christian Okechukwu Irobiso61′
12′ Azougha Tembeng Abenego
Mihlali Samson Mayambela52′
 41′ Roberto Porfirio Maximiano Rodrigo
Jorge Braima Nogueira
73′ Khevin Rodrigo Fraga
Pedro Miguel Gonçalves Simões61′
73′ Jonata de Oliveira Bastos
. Alvarinho73′ 90′
55′ André Filipe Russo Franco
Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes

Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Farense, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie więcej.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.