Liga portugalska - 2. kolejka Segundy Liga: GD Chaves - Varzim SC 0-0

18 września na Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira odbyło się starcie 2. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Chavesu i Varzimu. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

2. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-09-18 18:00 | Stadion: Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira | Arbiter: Cláudio Pereira
GD Chaves
Varzim SC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków drużyna Varzimu wygrała 12 razy i zanotowała pięć porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Nunowi Coelhowi z drużyny gospodarzy. Była to 12. minuta meczu.

W 58. minucie André Vieira zastąpił Azoughę Tembenga. Trener Chavesu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Joao Teixeirę i na pole gry wprowadził napastnika André Luisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Po chwili trener Varzimu postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Yusufa Tunça. Na boisko wszedł Christian Irobiso, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 65. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Chavesu: João Bachi, Roberto, José Gomes, na ich miejsce weszli: Niltinho, Wellington Carvalho, Nicolas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ruiego Moreiry, George'a Kwame'a zajęli: Ibrahima, Lessinho. Od 67. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Chavesu i dwie drużynie przeciwnej.

. Andre Micael
74′ José Manuel Mendes Gomes
Luis Pedro Gomes Martins
Luís Carlos Rocha Rodrigues
Rui Pedro Oliveira Silva
José Tiago Almeida Martins
Rui Filipe Araújo Moreira76′
67′ Bernardo Oliveira Dias
Boubakary Diarra
12′ Nuno Miguel Prata Coelho
André Filipe Silva Rocha Vieira58′
58′ Joao Teixeira
George Nana Kwame Ofosu76′
90′ João Pedro Araújo Correia
Sodiq Olamilekan Fatai90′
65′ João Pedro Fortes Bachiessa
Tiago Ramos Cerveira
80′ 74′ Roberto Porfirio Maximiano Rodrigo
Álvaro José Novo Milhazes
74′ Wellington Nascimento Carvalho
Ibrahima Kalil Guirassy76′
74′ Nicolas Reis Bernardo
Azougha Tembeng Abenego58′ 88′
58′ André Luis Silva de Aguiar
Welesson Barreto Borges76′
65′ Nilton Soares Rodrigues
Stanley Ejike Awurum

Christian Okechukwu Irobiso64′

Jhon Stivinson Rentería Mosquera

Zespół Chavesu miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Wyjątkowa nieporadność napastników Varzimu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Varzimu pokazał dwie.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.