Liga portugalska - 2. kolejka Segundy Liga: CD Cova Piedade - CD Feirense 2-1 (1-0)

18 sierpnia na Estádio Municipal José Martins Vieira w Almadzie odbył się pojedynek 2. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami CD Cova i Feirense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CD Cova 2-1. Na stadionie stawiło się 1 028 widzów.

2. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-08-18 17:00 | Stadion: Estádio Municipal José Martins Vieira | Widzów: 1028 | Arbiter: Luís Máximo
K. N'Sor 68'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 18. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Feirense Ricardo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CD Cova.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Aaronowi Boupendzy, piłkarzowi Feirense. Trener Feirense postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Vítora Silvę i na pole gry wprowadził napastnika Feliza Vaza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W 67. minucie kartkę obejrzał Boubakary Diarra z CD Cova. W 68. minucie Sami został zastąpiony przez Gustava Souzę. W tej samej minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Kwamé N'Sor.

W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aleksa Kakubę z CD Cova, a w 76. minucie Icara z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie trener CD Cova postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Robsona. Na boisko wszedł Thabo Cele, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 13 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Feirense doszło do zmiany. João Tavares wszedł za Kwamé N'Sora.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CD Cova w 78. minucie spotkania, gdy Edinho zdobył drugą bramkę. W 81. minucie Afonso Brito został zmieniony przez Stivana Petkova, co miało wzmocnić drużynę Feirense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edinha na Liu Yuhao.

W 86. minucie arbiter przyznał kartkę Chicowi Chenowi z zespołu gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Ícaro do Carmo Silva76′
72′ Alex Kakuba
Ricardo Jorge Ferreira Pinto da Silva 18′ (samob.)
86′ Francisco Jiayu Chen
Vítor Emanuel Cruz da Silva59′
67′ Boubakary Diarra
Christian da Silva Fiel
Gustavo Nascimento da Costa
Afonso Maria Pereira Martins Gouveira Brito81′
76′ Robson Vaz Shimabuku
Aaron Salem Boupendza Pozzi50′
Femi Emmanuel Balogun
Ença Fati
 78′ 87′ Arnaldo Edi Lopes da Silva
Kwamé N'Sor  68′ (k.) 77′
68′ Leocisio Julio Sami
Edson Rodrigues Farias
Márcio Salomão Brazão Rosa
Bruno Brígido de Oliveira
Yan Victor Silva Paixão
Guilherme Magro Pires Ramos
76′ Thabo Cele
Tiago Manuel Oliveira Mesquita
André Filipe da Silva Carvalhas
Marco Paulo Silva Soares
Victor Guilherme dos Santos Carvalho
João Tavares Almeida77′
87′ Yuhao Liu
Feliz Edgar Neto Vaz59′
68′ Gustavo Moura e Souza
Stivan Petkov81′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny CD Cova, która potrzebowała tylko trzech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.