Liga portugalska - 2. kolejka Segundy Liga: CD Cova Piedade - CD Feirense 2-1 (1-0)

18 sierpnia na Estádio Municipal José Martins Vieira w Almadzie odbył się pojedynek 2. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami CD Cova i Feirense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CD Cova 2-1. Na stadionie stawiło się 1 028 widzów.

18 sierpnia  na Estádio Municipal José Martins Vieira w Almadzie odbył się pojedynek  2. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami CD Cova  i Feirense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CD Cova 2-1. Na stadionie stawiło się 1 028 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 18. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Feirense Ricardo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CD Cova.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Aaronowi Boupendzy, piłkarzowi Feirense. Trener Feirense postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Vítora Silvę i na pole gry wprowadził napastnika Feliza Vaza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W 67. minucie kartkę obejrzał Boubakary Diarra z CD Cova. W 68. minucie Sami został zastąpiony przez Gustava Souzę. W tej samej minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Kwamé N'Sor.

W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aleksa Kakubę z CD Cova, a w 76. minucie Icara z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie trener CD Cova postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Robsona. Na boisko wszedł Thabo Cele, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 13 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Feirense doszło do zmiany. João Tavares wszedł za Kwamé N'Sora.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CD Cova w 78. minucie spotkania, gdy Edinho zdobył drugą bramkę. W 81. minucie Afonso Brito został zmieniony przez Stivana Petkova, co miało wzmocnić drużynę Feirense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edinha na Liu Yuhao.

W 86. minucie arbiter przyznał kartkę Chicowi Chenowi z zespołu gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny CD Cova, która potrzebowała tylko trzech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół Feirense rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Academico de Viseu FC. Tego samego dnia FC Penafiel będzie gościć jedenastkę CD Cova.