Liga portugalska - 2. kolejka Segundy Liga: Academico de Viseu FC - Académica de Coimbra 0-0

W spotkaniu 2. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 17 sierpnia, drużyna Viseu FC zremisowała z Académicą 0-0. Mecz na Estádio Municipal do Fontelo obejrzało 1 250 widzów.

2. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-08-17 12:00 | Stadion: Estádio Municipal do Fontelo | Widzów: 1250 | Arbiter: Iancu Vasilica
Academico de Viseu FC
Académica de Coimbra
0
0

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kevina Medinę z Viseu FC, a w 26. minucie Ricarda Diasa z drużyny przeciwnej.

Trener Académiki postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Hwang Mun Ki i na pole gry wprowadził napastnika Donalda Djousségo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 60. minucie za Ricarda Diasa wszedł Marcos Paulo.

W 75. minucie Arghus został zmieniony przez Silvéria, co miało wzmocnić zespół Académiki. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fernanda Ferreirę na Latyra Falla. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Tiago Pereira z drużyny gości. Była to 90. minuta pojedynku. Niedługo później trener Viseu FC postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za napastnika Anthony'ego Cartera wszedł Lucas Silva, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Viseu FC utrzymać remis.

Mauro Rafael Geral Cerqueira
7′ Kevin David Medina Renteria
Mickaël Pereira Moura
Tiago Miguel Monteiro de Almeida
José Eduardo Rosa Vale de Castro
João Miguel Passos Manuel Pica
Arghus Soares Bordignon75′
81′ Fernando Jose Almeida Ferreira
Leandro Miguel Pereira da Silva
90′ Anthony Charles Carter
Jefferson Yuri de Sousa Matias
90′ Lucas Silva dos Santos
Silvério Júnio Gonçalves da Silva75′
Filipe da Silva Tavares Vieira
Marcos Paulo Gelmini Gomes60′
81′ Latyr Fall
Hugo Almeida
Luís Edgar Fernandes Abreu
Donald Dering Djoussé58′

Joao Miguel Traquina

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Académiki przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Académiki w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.