Liga portugalska - 2. kolejka Primeiry Liga: Sporting Braga - CD Santa Clara 0-1 (0-1)

W meczu 2. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 25 września, drużyna Sportinga Braga przegrała z Santa Clara 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estádio Municipal de Braga.

Thiago Santana 5'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Sportinga Braga wygrała aż siedem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Santa Clara zdobył Thiago Santana w piątej minucie. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Rafael Ramos.

Między 17. a 33. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sportinga Braga oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Santa Clara.

Na drugą połowę jedenastka Sportinga Braga wyszła w zmienionym składzie, za Francisca Mourę, Ala Musratiego weszli Galeno, Iuri Medeiros. Także w jedenastce Santa Clara w czasie przerwy zaszły zmiany, za Thiaga Santanę wszedł Cryzan. W 61. minucie André Horta został zmieniony przez Castro.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Cryzanowi, zawodnikowi Santa Clara. Po chwili trener Santa Clara postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Osamę Rashida wszedł Júlio Romão, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. Trener Sportinga Braga postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił obrońcę Nuna Sequeirę i na pole gry wprowadził napastnika Guilherme Schettinego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy Santa Clara: João Lucas, Ukra, Pierre Sagna, a na ich miejsce weszli Diogo Salomão, Carlos, Rafael Ramos. W doliczonej siódmej minucie pojedynku kartkę dostał João Afonso z drużyny gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Marco André Rocha Pereira30′
33′ David Mota Mota Veiga Teixeira Carmo
João Ricardo da Silva Afonso90′
46′ Francisco Sampaio Moura
Rafael António Figueiredo Ramos90′
17′ 85′ Nuno Miguel Ribeiro Cruz Jerónimo Sequeira
Joeliton Lima Santos
Ricardo Sousa Esgaio
Mikel Villanueva Álvarez
Bruno Viana Willemen da Silva
Anderson de Carvalho Santos
46′ Almoatasembellah Ali Mohamed Al musrati
Osama Jabbar Shafeeq Rashid82′
61′ André Filipe Luz Horta
Pierre Emmanuel Sagna90′
61′ André Castro
Rui Filipe da Cunha Correia
46′ Wenderson Galeno
João José Pereira da Costa
46′ Iuri Medeiros
Cryzan da Cruz Queiroz Barcelos46′ 74′
Abel Ruiz Ortega
Andre Filipe Ukra90′
85′ Guilherme Schettine Guimarães
Gustavo Daniel Viera Moreira

Przewaga zespołu Sportinga Braga w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Santa Clara pokazał cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Santa Clara w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.