Liga portugalska - 2. kolejka Primeiry Liga: SL Benfica Lizbona - Moreirense FC 2-0 (1-0)

W starciu 2. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 26 września, zespół Benfiki Lizbona wygrał z Moreirense 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) w Lizbonie.

2. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-09-26 19:30 | Stadion: Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) | Arbiter: Nuno Almeida
SL Benfica Lizbona
Moreirense FC
2
0
Rúben Dias 20'
H. Seferović 80'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Drużyna Benfiki Lizbona wygrała aż 21 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut jedenastka Benfiki Lizbona zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Moreirense była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benfiki Lizbona w 20. minucie spotkania, gdy Rúben Dias strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Everton.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Pizzi z jedenastki gospodarzy. Była to 30. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Benfiki Lizbona.

Po godzinie gry kartkę otrzymał Andre Almeida z Benfiki Lizbona. W 60. minucie za Lucasa Rodriguesa wszedł Felipe Pires.

Po chwili trener Moreirense postanowił wzmocnić formację obronną i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Anthony'ego D'Albertę. Na boisko wszedł Matheus Silva, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 74. minucie w drużynie Benfiki Lizbona doszło do zmiany. Pedrinho wszedł za Rafę Silvę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Benfiki Lizbona, zdobywając kolejną bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Haris Seferović. Przy zdobyciu bramki asystował Darwin Núñez.

W 82. minucie Fábio Pacheco został zmieniony przez Gonçala Franco, a za Aleksa Soaresa wszedł na boisko Ibrahima Camará, co miało wzmocnić drużynę Moreirense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Áleksa Grimalda na Nuna Tavaresa oraz Evertona na Juliana Weigla. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Mateus Pasinato
60′ Andre Almeida
Anthony D'Alberto67′
88′ Alex Grimaldo
Steven de Sousa Vitória
 20′ Ruben Santos
Lazar Rosić
Jan Vertonghen
Pedro Miguel Santos Amador
Gabriel Appelt Pires
Alexandre Miguel Barros Soares83′
30′ 66′ Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi
Filipe Miguel Barros Soares
88′ Éverton Sousa Soares
Fábio José Ferreira Pacheco82′
65′ Gian-Luca Waldschmidt
Pedro Nuno Fernandes Ferreira
Darwin Gabriel Núñez Ribeiro
Fábio Gonçalves Abreu
74′ Silva Rafa
Reynaldo Cesar Moraes
88′ Nuno Albertino Varela Tavares
Ibrahima Camará83′
74′ Pedro Victor Delmino da Silva
Gonçalo Baptista Franco82′
88′ Julian Weigl
Felipe Augusto Rodrigues Pires60′
Carlos Vinícius Alves Morais

66′ Francisco Leonel Lima Silva Machado

65′  80′ Haris Seferović

Jedenastka Benfiki Lizbona była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Benfiki Lizbona przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Moreirense w drugiej połowie dokonał czterech zmian.