Liga portugalska - 2. kolejka Primeiry Liga: SC Farense - CD Nacional Funchal 0-1 (0-0)

27 września na Estádio Do Algarve w São João da Vendzie odbyło się starcie 2. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Farense i Nacionalu Funchal. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Nacionalu Funchal 1-0.

B. Riascos 58'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Nacionalu Funchal.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między dziewiątą a 23. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Nacionalu Funchal i jedną drużynie przeciwnej.

W 51. minucie arbiter ukarał kartką Rúbena Freitasa, piłkarza Nacionalu Funchal. W 56. minucie Vincent Koziello został zastąpiony przez Larry'ego Azouniego.

W 57. minucie w drużynie Nacionalu Funchal doszło do zmiany. Kenji Gorré wszedł za Vincenta Thilla.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Nacionalu Funchal w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie wynik ustalił José Riascos. W zdobyciu bramki pomógł Kenji Gorré.

Między 63. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Farense: Braian Mansilla, Nikola Stojiljković, Cláudio Falcão, César Martins, na ich miejsce weszli: Alvarinho, Pedro Henrique, Amine Oudrhiri, Miguel Bandarra. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rubena, José Riascosa zajęli: Abdullahi Alhassan, Bryan Róchez. W 71. minucie sędzia pokazał kartkę Nunowi Borgesowi z Nacionalu Funchal. Trener Farense postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Aleksa Pintę i na pole gry wprowadził napastnika Patricka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Po chwili trener Nacionalu Funchal postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za napastnika João Camacha wszedł Júlio César, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Nacionalu Funchal utrzymać prowadzenie.

Daniel Martins Guimarães
81′ César Henrique Martins
Pedro Henrique de Oliveira Correia
82′ Carlos Alexandre Reis Pinto
Rúben Diogo Francisco Freitas51′
Cássio Fernando Scheid
Lucas Kal Schenfeld Prigioli15′
73′ Cláudio Falcão Santos
José Brayan Riascos Valencia  58′ 76′
72′ Nikola Stojiljković
João Pedro Gomes Camacho89′
9′ 63′ Braian Ezequiel Mansilla
Nuno Miguel Oliveira Borges71′
Fabio Nunes
Witiness Chimoio Joao Quembo
Mário Ricardo Silva Velho
Riccardo Piscitelli
81′ Miguel Bandarra Rodrigues
Kalindi Alves de Souza
72′ Pedro Henrique Alves de Almeida
Júlio César de Freitas Filho89′
Jorge Braima Nogueira
Abdullahi Ibrahim Alhassan76′
Filipe Joaquim Melo Silva
Larry Azouni57′
73′ Amine Oudrhiri Idrissi
Kenji Gorré57′
63′ . Alvarinho
Bryan Giovanni Róchez Mejia76′
82′ Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes

Jeśli jedenastka Farense nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Farense obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.