Liga portugalska - 2. kolejka Primeiry Liga: Rio Ave FC - Vitoria Guimaraes SC 0-0

W pojedynku 2. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 27 września, zespół Rio Ave zremisował z Vitorią 0-0. Starcie odbyło się na Estádio do Rio Ave Futebol Clube w Vili do Conde.

2. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-09-27 22:00 | Stadion: Estádio do Rio Ave Futebol Clube | Arbiter: Tiago Martins
Rio Ave FC
Vitoria Guimaraes SC
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 46 razy. Drużyna Vitorii wygrała aż 23 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 12.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Aderllanowi Santosowi z jedenastki gospodarzy. Była to 14. minuta meczu.

W 33. minucie Carlos Mané został zmieniony przez Gabrielzinha. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Rio Ave rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aderllana Santosa wszedł Toni Borevković. Między 56. a 65. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Rio Ave postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Ryotara Meshina i na pole gry wprowadził napastnika Lucasa Piazóna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 67. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Vitorii: Nicolas Janvier, André André, Ricardo Quaresma, na ich miejsce weszli: Pepelu, Rochinha, Bruno Duarte. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce André Pereiry, Diego Lopesa zajęli: Bruno Moreira, Francisco Geraldes. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Jorge Fernandes, piłkarz Vitorii.

Bruno Varela
14′ 46′ Aderllan Leandro de Jesus Santos
Easah Zaheer Suliman
61′ Nikola Jambor
André Filipe Brás André69′
83′ Diego Lopes
Nicolas Janvier65′ 69′
66′ Ryotaro Meshino
Mikel Ndubusi Agu
Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini
Denis-Will Poha
67′ André Filipe Ferreira Coelho Pereira
Ricardo Quaresma82′
33′ Carlos Manuel Cardoso Mané
Marcus Edwards
Leonardo da Silva Vieira
Matouš Trmal
46′ Toni Borevković
Jacob Christian Maddox
83′ Francisco Oliveira Geraldes
Domingos André Ribeiro Almeida
66′ Gustavo Lucas Domingues Piazón
Diogo Filipe Costa Rocha69′
33′ Gabriel Airton de Souza Gabrielzinho
Bruno Duarte da Silva82′
67′ Bruno Daniel Pereira Castro Moreira
Lyle Brent Foster

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Vitorii przyznał trzy.

Jedenastka gospodarzy dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Vitorii w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.