Liga portugalska - 2. kolejka Primeiry Liga: Os Belenenses SAD - SL Benfica Lizbona 0-2 (0-0)

17 sierpnia na Estádio Nacional w Jamor odbył się mecz 2. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami CF Belenenses i Benfiki Lizbona. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Benfiki Lizbona 2-0. Na stadionie stawiło się 17 821 widzów.

2. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-08-17 20:00 | Stadion: Estádio Nacional | Widzów: 17821 | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
Os Belenenses SAD
SL Benfica Lizbona
0
2
Rafa Silva 58'
Pizzi 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Zespół Benfiki Lizbona wygrał aż 26 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko osiem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między czwartą a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartką został ukarany Kikas, zawodnik gospodarzy. W 56. minucie Paco Varela został zmieniony przez Chimę Akasa.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Benfiki Lizbona w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Rafa Silva. Asystę przy bramce zanotował Pizzi.

W 64. minucie Kikas został zmieniony przez Nicolása Véleza, a za Eduarda Kaua wszedł na boisko Imad Faraj, co miało wzmocnić jedenastkę CF Belenenses. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Raúla de Tomása na Chiquinha. Między 65. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej drugiej minucie spotkania wynik na 0-2 podwyższył Pizzi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Rafa Silva.

W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili piłkarze gości: Carlos Vinícius, Adel Taarabt, a na ich miejsce weszli Haris Seferović, Pizzi. Dwie minuty później kartkę otrzymał Diogo Cabral z zespołu gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Odysseas Vlachodimos
35′ 79′ Eduardo de Sousa Santos
Alex Grimaldo
90′ Diogo dos Santos Cabral
Francisco Reis Ferreira
Nuno Miguel Prata Coelho
Ruben Santos
Goncalo Silva
Nuno Albertino Varela Tavares40′
56′ Francisco Miguel Varela Martín
Florentino Ibrain Morris Luís
68′ André Filipe Bernardes Santos
Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi  90′ 90′
65′ Matija Ljujić
Andreas Samaris
4′ Jonatan Lucca
Haris Seferović90′
50′ 64′ João Diogo Alves Rodrigues
Raúl de Tomás Gómez74′
82′ Luís Carlos Pereira Carneiro
Rafa Silva  58′
Michael Simões Domingues
Ivan Zlobin
56′ Chima Akas Uche
João Diogo Fonseca Ferreira
Manuel Luís da Silva Cafumana
. Jardel%
79′ Imad Faraj
Caio Lucas Fernandes
Andre Sousa
Adel Taarabt90′
Diego Francisco Rocha
Carlos Vinícius Alves Morais90′
64′ Nicolás Leandro Vélez
Chiquinho74′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu siedem żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy jedną.