Liga portugalska - 2. kolejka Primeiry Liga: Os Belenenses SAD - FC Famalicão 1-2 (1-0)

28 września na Estádio Nacional w Jamorze odbyło się starcie 2. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami CF Belenenses i Famalicao. Mecz zakończył się zwycięstwem Famalicao 2-1.

2. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-09-28 20:45 | Stadion: Estádio Nacional | Arbiter: Hélder Miguel Azevedo Malheiro
C. Valenzuela 55'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Famalicao wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 16. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom CF Belenenses i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy CF Belenenses otworzyli wynik. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Zander Cassierra. Przy strzeleniu gola asystował Miguel Cardoso.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CF Belenenses.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez zespół Famalicao w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie gola wyrównującego strzelił Riccieli. Asystę zaliczył Rubén del Campo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Famalicao w 55. minucie spotkania, gdy Carlos Valenzuela zdobył drugą bramkę. W 58. minucie Rubén del Campo został zmieniony przez Leonarda Campanę.

Po godzinie gry arbiter pokazał kartkę Silvestre Vareli z drużyny gospodarzy. W 63. minucie w jedenastce CF Belenenses doszło do zmiany. Afonso Sousa wszedł za Thibanga Phetego. Po chwili trener Famalicao postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Carlosa Valenzuelę. Na boisko wszedł Walterson, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Guga został zmieniony przez Joaquína Pereyrę, co miało wzmocnić drużynę Famalicao. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Silvestre Varelę na Francisca Teixeirę. Trener CF Belenenses postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Brunona Ramiresa i na pole gry wprowadził napastnika Robinha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 85. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze CF Belenenses: Tiago Esgaio, Afonso Taira, na ich miejsce weszli: Edi Semedo, Cauê. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brunona Jordão, Calvina Verdonka zajęli: Andrija Luković, Henrique Trevisan.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania sędzia przyznał kartki Patrickowi Williamowi, Leonardowi Campanie, Waltersonowi, Joaquínowi Pereyrze z drużyny gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Ivan Zlobin
25′ 63′ Thibang Sindile Theophilus Phete
Patrick William Sá de Oliveira90′
Tomás Aresta Branco Machado Ribeiro
Riccieli Eduardo da Silva Júnior  52′
. Henrique
Srđan Babić
36′ 86′ Tiago Alexandre de Sousa Esgaio
Calvin Verdonk85′
76′ Bruno Edgar Silva Almeida
Gustavo Enrique Giordano Amaro Assunção da Silva16′
86′ Afonso Miguel Castro Vilhena Taira
Rúben Barcelos de Sousa Lameiras
Rúben Alexandre Rocha Lima
Bruno André Cavaco Jordão85′
Miguel Filipe Nunes Cardoso
Carlos Fernando Valenzuela  55′ 72′
 42′ Zander Mateo Cassierra Cabezas
Gonçalo Rosa Gonçalves Pereira Rodrigues72′
62′ 76′ Silvestre Varela
Lawrence Ofori
76′ Francisco José Coelho Teixeira
Joaquín Nicolás Pereyra72′ 90′
86′ Cauê Cecilio da Silva
João Roberto Rota Neto
63′ Afonso Gamelas De Pinho Sousa
Jhonata Robert Alves da Silva
76′ Ricardo Alexandre Ribeiro Vieira
Leonardo Campana Romero58′ 90′
86′ Edi Maurício Sanches Semedo
Walterson Silva72′ 90′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom CF Belenenses, a piłkarzom gości przyznał pięć.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.