Liga portugalska - 2. kolejka Primeiry Liga: Os Belenenses SAD - FC Famalicão 1-2 (1-0)

28 września na Estádio Nacional w Jamorze odbyło się starcie 2. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami CF Belenenses i Famalicao. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Famalicao 2-1.

C. Valenzuela 55'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Famalicao wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 16. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze CF Belenenses otworzyli wynik. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Zander Cassierra. Sytuację bramkową stworzył Miguel Cardoso.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CF Belenenses.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez jedenastkę Famalicao w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie Riccieli wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zanotował Rubén del Campo.

Szybko po stracie bramki drużyna Famalicao trafiła do bramki rywala. W 55. minucie wynik ustalił Carlos Valenzuela.

W 59. minucie za Rubéna del Campo wszedł Leonardo Campana. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter ukarał kartką Silvestre Varelę, zawodnika gospodarzy. W 63. minucie w jedenastce CF Belenenses doszło do zmiany. Afonso Sousa wszedł za Thibanga Phetego.

Po chwili trener Famalicao postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Gugę. Na boisko wszedł Joaquín Pereyra, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Carlos Valenzuela został zmieniony przez Waltersona, co miało wzmocnić zespół Famalicao. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Silvestre Varelę na Francisca Teixeirę. Trener CF Belenenses postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Brunona Ramiresa i na pole gry wprowadził napastnika Robinha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 85. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy CF Belenenses: Tiago Esgaio, Afonso Taira, na ich miejsce weszli: Edi Semedo, Cauê. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Calvina Verdonka, Brunona Jordão zajęli: Henrique Trevisan, Andrija Luković. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku sędzia pokazał kartki Patrickowi Williamowi, Leonardowi Campanie, Waltersonowi, Joaquínowi Pereyrze z zespołu gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Calvin Verdonk85′
86′ Afonso Miguel Castro Vilhena Taira
Gonçalo Rosa Gonçalves Pereira Rodrigues72′
36′ 86′ Tiago Alexandre de Sousa Esgaio
Gustavo Enrique Giordano Amaro Assunção da Silva16′
25′ 63′ Thibang Sindile Theophilus Phete
Bruno André Cavaco Jordão85′
76′ Bruno Edgar Silva Almeida
Carlos Fernando Valenzuela  55′ 72′
 42′ Zander Mateo Cassierra Cabezas
Rubén del Campo Ferreira58′
62′ 76′ Silvestre Varela
Lawrence Ofori
76′ Francisco José Coelho Teixeira
Joaquín Nicolás Pereyra72′ 90′
86′ Cauê Cecilio da Silva
João Roberto Rota Neto
63′ Afonso Gamelas De Pinho Sousa
Jhonata Robert Alves da Silva
76′ Ricardo Alexandre Ribeiro Vieira
Leonardo Campana Romero58′ 90′
86′ Edi Maurício Sanches Semedo
Walterson Silva72′ 90′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.