Liga portugalska - 2. kolejka Primeiry Liga: Moreirense FC - Gil Vicente FC 3-0 (2-0)

W spotkaniu 2. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 17 sierpnia, zespół Moreirense wygrał z Vicente 3-0 (2-0). Mecz na Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas w Moreirze de Cónegos obejrzało 1 792 widzów.

2. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-08-17 17:30 | Stadion: Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas | Widzów: 1792 | Arbiter: Manuel Oliveira
L. Singh 72'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki jedenastka Vicente wygrała dziewięć razy i zanotowała pięć porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia wręczył Kellytonowi z zespołu gości. Była to siódma minuta meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Fábio Abreu. Przy zdobyciu bramki pomógł Pedro Nuno.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Moreirense w 22. minucie spotkania, gdy Bilel Aouacheria strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Fabio Pacheco.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Vicente wyszedł w zmienionym składzie, za Arthura Henriquego, Kellytona weszli Edwin Vente, Zakaria Naidji. W 69. minucie za Filipe Soaresa wszedł Luther Singh.

Dopiero w drugiej połowie Luther Singh wywołał eksplozję radości wśród kibiców Moreirense, zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Fabia Pacheca.

W 77. minucie w jedenastce Vicente doszło do zmiany. Samuel Lino wszedł za Bozhidara Kraeva. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany William Soares, zawodnik Vicente. Chwilę później trener Moreirense postanowił wzmocnić linię pomocy i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Pedro Nuna. Na boisko wszedł Luiz Henrique, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 86. minucie w drużynie Moreirense doszło do zmiany. Nenê wszedł za Fábia Abreu. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Rodrigão z Vicente. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

João Afonso Crispim
69′ Filipe Miguel Barros Soares
William Soares Da Silva82′
Fábio José Ferreira Pacheco
Sandro César Cordovil de Lima
 22′ Bilel Aouacheria
Bozhidar Boykov Kraev77′
 8′ 86′ Fábio Gonçalves Abreu
Erick de Arruda Serafim
84′ Pedro Nuno Fernandes Ferreira
Edwin Fernando Vente Banguera46′
84′ Luiz Henrique Beserra dos Santos
Leonardo Cordeiro de Lima Silva
86′ Ânderson Miguel da Silva
Ahmed Isaiah
69′  72′ Luther Wesley Singh
Samuel Dias Lino77′
Luís Miguel Vieira Babo Machado
Zakaria Naidji46′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Moreirense żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.