Liga portugalska - 2. kolejka Primeiry Liga: Gil Vicente FC - Portimonense SC 1-0 (0-0)

W spotkaniu 2. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 27 września, zespół Vicente zwyciężył z Porimonense 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Estádio Cidade de Barcelos w Barcelos.

Samuel Lino 50'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków zespół Porimonense wygrał sześć razy i tyle samo razy przegrywał. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszej połowie jedenastka Porimonense mogła mogła ustawić przebieg meczu ale nie wykorzystała stuprocentowej sytuacji. W 36. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gości.

Na drugą połowę drużyna Porimonense wyszła w zmienionym składzie, za Lucasa Possignolo, Júlia Césara, Welintona Júniora weszli Anderson Oliveira, Koki Anzai, Aylton Morte.

Na początku drugiej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Samuel Lino dla jedenastki Vicente. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy golu zanotował Antoine Léautey.

W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kokiego Anzaiego z Porimonense, a w 59. minucie Ygora Nogueirę z drużyny przeciwnej. W następstwie utraty gola trener Porimonense postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Pedro Sá i na pole gry wprowadził napastnika Beta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 62. minucie Miullen został zastąpiony przez Leandrinha.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Porimonense: Falemu Candému w 64. i Andersonowi Oliveirze w 74. minucie. W 65. minucie Fali Candé został zmieniony przez Henrique, co miało wzmocnić jedenastkę Porimonense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antoine'a Léauteya na Boubacara Hannego. Niedługo później trener Vicente postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lucasa Mineira wszedł Rodrigão, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Vicente utrzymać prowadzenie.

W 78. minucie w drużynie Vicente doszło do zmiany. Lourency wszedł za Samuela Lina. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Lourency z jedenastki gospodarzy.

Maurício de Carvalho Antônio
59′ Ygor Nogueira de Paula
Lucas Possignolo 36′ (k.) 46′
Joel Vieira Pereira
Pedro Miguel Cunha Sá60′
João Afonso Crispim
Lucas Fernandes da Silva
77′ Lucas da Silva Izidoro
Dener Gomes Clemente
Joaquim Claude Gonçalves Araújo
Welinton Júnior Ferreira dos Santos46′
75′ Antoine Léautey
Fabricio dos Santos Messias
62′ Miullen Nathã Felício Carvalho
Júlio César Czarnerski46′
 50′ 78′ Samuel Dias Lino
Fali Candé64′ 65′
Daniel Cerantola Fuzato
Ricardo Abel Barbosa Ferreira
Souleymane Aw
Koki Anzai46′ 52′
77′ Rodrigo de Souza Prado
Lucas de Lima Tagliapietra
Tim Hall
Henrique Gelain Custodio65′
62′ Leandro Alves de Carvalho
Fernando Medeiros da Silva
Vitor Carvalho Vieira
Lucas Queiroz Canteiro
Ahmed Isaiah
Norberto Bercique Gomes Betuncal60′
75′ Boubacar Rafael Neto Hanne
Aylton Filipe Boa Morte46′
78′ 90′ Lourency do Nascimento Rodrigues
Anderson de Oliveira da Silva46′ 74′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Porimonense przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Porimonense w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.