Liga portugalska - 2. kolejka Primeiry Liga: FC Paços de Ferreira - Sporting Lizbona 0-2 (0-1)

27 września na Estádio da Capital do Móvel w Paços de Ferreirze odbyło się starcie 2. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami FC Paços i Sportinga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sportinga 2-0.

2. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-09-27 19:30 | Stadion: Estádio da Capital do Móvel | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
FC Paços de Ferreira
Sporting Lizbona
0
2
Jovane Cabral 23'
S. Coates 63'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Zespół Sportinga wygrał aż 25 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko osiem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Luisa Netę ze Sportinga, a w 21. minucie Douglasa Tanque'a z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga w 23. minucie spotkania, gdy Jovane Cabral strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W 25. minucie kartką został ukarany Jovane Cabral, zawodnik Sportinga.

W 31. minucie Jovane Cabral zastąpił Nuna Santosa. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sporting: Wendlowi w 36. minucie i Antoniowi Adanowi w trzeciej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sportinga.

Drużyna FC Paços ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 63. minucie wynik ustalił Sebastian Coates. Sytuację bramkową stworzył Zouhair Feddal.

Między 65. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Paços: Luíz Carlos, Stephen Antunes, Douglas Tanque, na ich miejsce weszli: Adriano Castanheira, Martín Calderón, João Pedro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luciana Vietta, Pedro Porra, Tiaga Tomása zajęli: Daniel Bragança, Antunes, Andraż Szporar. Między 74. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Pedro Antonio Porro Sauceda79′
74′ 87′ Stephen Antunes Eustáquio
Nuno Alexandre Tavares Mendes
78′ Luíz Carlos Martins Moreira
Matheus Luiz Nunes80′
21′ 87′ Douglas Willian da Silva Souza
Marcus Wendel Valle da Silva36′
60′ Hélder José Castro Ferreira
Tiago Barreiros de Melo Tomás79′
60′ José Uilton Silva de Jesus
Vitorino Antunes79′
60′ Fernando Manuel Ferreira Fonseca
Eduardo Filipe Quaresma Coimbra Simões
Pedro Pinho Marques
Bruno Lourenço Pinto de Almeida Paz
87′ Martín Manuel Calderón Gómez
Daniel Santos Bragança65′
Pedro Alves Correia
Nuno Miguel Gomes dos Santos31′
60′ Lucas da Silva de Jesus
Joelson Augusto Mendes Mango Fernandes
78′ Adriano Duarte Castanheira
Gonzalo Jordy Plata Jiménez
87′ João Pedro Sousa Silva
Andraż Szporar79′

Wyjątkowa nieporadność napastników FC Paços była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Jedenastka FC Paços w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości dokonała czterech zmian.