Liga portugalska - 2. kolejka Primeiry Liga: CD Tondela - Portimonense SC 1-2 (0-2)

W starciu 2. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 19 sierpnia, drużyna CD Tondela przegrała z Porimonense 1-2 (0-2). Mecz na Estádio João Cardoso obejrzało 2 955 widzów.

2. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-08-19 21:15 | Stadion: Estádio João Cardoso | Widzów: 2955 | Arbiter: Hugo Miguel
Iury 45'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów jedenastka CD Tondela wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Trzeba było trochę poczekać, aby Aylton Morte wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porimonense , strzelając gola w 36. minucie spotkania. Asystę zaliczył Rômulo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porimonense w 45. minucie spotkania, gdy Iury zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Aylton Morte.

Na drugą połowę zespół CD Tondela wyszedł w zmienionym składzie, za Pedro Augusta wszedł Pité. W 60. minucie João Pedro został zastąpiony przez Antónia Xaviera.

W 70. minucie Filipe Ferreira został zmieniony przez João Vigária, co miało wzmocnić jedenastkę CD Tondela. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając José Cevallosa na Denera. W 82. minucie sędzia wręczył kartkę Brunonowi Wilsonowi z CD Tondela.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 98 ataków oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na sześć minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Richard. Bramka padła po podaniu Fahda Moufiego.

Chwilę później trener Porimonense postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Brunona Tabatę wszedł Rodrigo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Porimonense doszło do zmiany. Emmanuel Hackman wszedł za Ayltona Mortego. Dwie minuty później arbiter ukarał kartką Iury'ego, zawodnika Porimonense.

Zespołowi CD Tondela zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Porimonense.

Ricardo Abel Barbosa Ferreira
70′ Filipe Ferreira
Koki Anzai
Fahd Moufi
Willyan da Silva Rocha
Yohan Tavares
Henrique Gelain Custodio
82′ Bruno Ricardo Valdez Wilson
Jadson Cristiano Silva de Morais
Jonathan Josué Rubio Toro
Bruno Vinícius Souza Ramos88′
60′ João Pedro Almeida Machado
José Francisco Cevallos Enríquez74′
46′ Pedro Augusto Borges da Costa
Pedro Miguel Cunha Sá
José Luis García Vayá
Rômulo da Silva Machado
Jhon Eduard Murillo Romaña
Iury Lirio Freitas de Castilho  45′ 90′
 84′ Richard Alexandre Birkheun Rodrigues
Aylton Filipe Boa Morte  36′ 90′
Diogo Miguel Oliveira Silva
Shuichi Gonda
70′ João Miguel Ribeiro Vigário
Rodrigo dos Santos de Freitas88′
Philipe Sampaio Azevedo
Emmanuel Hackman90′
46′ Luís Pedro de Freitas Pinto Trabulo
Dener Gomes Clemente74′
João Lamine Jaquité
Lucas Queiroz Canteiro
Román Rubilio Castillo Álvarez
Ze Gomes
60′ António Manuel Pereira Xavier
Marlos Moreno Durán

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.