Liga portugalska - 2. kolejka Primeiry Liga: Boavista FC - FC Porto 0-5 (0-0)

W starciu 2. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 26 września, zespół Boavisty skompromitował się z Porto 0-5 (0-0). Pojedynek odbył się na Estádio do Bessa Século XXI w Porto.

L. Díaz 90'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 29. minucie sędzia przyznał kartkę Nunowi Santosowi z jedenastki gospodarzy.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 47. minucie Jesus Corona dał prowadzenie swojemu zespołowi. Sytuację bramkową stworzył Otávio.

W 57. minucie Andrés Uribe został zmieniony przez Luisa Díaza. W 59. minucie w drużynie Boavisty doszło do zmiany. Alberth Elis wszedł za Jorge Benguchego.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Porto , zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Sergio Oliveira.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto w 67. minucie spotkania, gdy Moussa Marega strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Sergio Oliveira.

W 71. minucie w jedenastce Boavisty doszło do zmiany. Show wszedł za Gustava.

W tej samej minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Moussa Marega z Porto. Asystę przy golu zaliczył Jesus Corona.

Między 78. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Porto: Otávio, Alex Telles, Jesus Corona, Sergio Oliveira, na ich miejsce weszli: Mehdi Taremi, Zaidu Sanusi, Fábio Vieira, Romário Baró. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jesúsa Gómeza, Nuna Santosa zajęli: Nathan, Miguel Reisinho.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie meczu wynik na 0-5 podwyższył Luis Díaz. Bramka padła po podaniu Wilsona Manafy.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-5.

Chancel Mbemba Mangulu
85′ Jesús Alejandro Gómez Molina
Sergio Oliveira  59′ 86′
29′ 85′ Nuno Miguel Valente Santos
Andrés Mateus Uribe Villa57′
59′ Jorge Renán Benguche Ramírez
Jesus Corona  47′ 86′
71′ Gustavo Affonso Sauerbeck
Zaidu Sanusi79′
85′ Nathan Santos de Araujo
Fábio Daniel Ferreira Vieira86′
71′ Manuel Luís da Silva Cafumana
Romário Manuel Silva Baró86′
Sebastián Pérez Cardona
Luis Fernando Díaz Marulanda57′  90′
85′ Miguel Silva Reisinho
José Luís Mendes Andrade
59′ Alberth Josué Elis Martínez
João Mário Neto Lopes
Tiago Fontoura Fonseca Morais
Mehdi Taremi78′

Arbiter nie ukarał zawodników Porto żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Porto w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.