Liga portugalska - 19. kolejka Segundy Liga: Varzim SC - Porto II 0-2 (0-1)

W pojedynku 19. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 2 lutego, zespół Varzimu przegrał z Porto II 0-2 (0-1). Mecz na Estádio Varzim Sport Club w Póvoa de Varzimie obejrzało 1 444 widzów.

19. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-02-02 12:15 | Stadion: Estádio Varzim Sport Club | Widzów: 1444 | Arbiter: Luís Máximo
Varzim SC
Porto II
0
2
Afonso Sousa 23'
B. Takang 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć zespół Porto II wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto II w 23. minucie spotkania, gdy Afonso Sousa zdobył pierwszą bramkę.

W 40. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ruiego Moreirę z Varzimu, a w 43. minucie Nahuela Ferraresiego z drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu za Minhocę wszedł Caetano. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Porto II.

W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Afonsowi Sousie, piłkarzowi Porto II. Kibice Porto II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Borisa Takanga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić João Mário. Posunięcie trenera było słuszne. Borisa Takanga zdobył kolejną bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu spotkania.

Chwilę później trener Varzimu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Stanley Ejike, a murawę opuścił Leonardo Acevedo. W 72. minucie Afonso Sousa został zmieniony przez Madiego Quetę, a za Taddeusa Fomakwanga wszedł na boisko Goncalo Brandao, co miało wzmocnić drużynę Porto II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ruiego Moreirę na Babę Sow. Między 73. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Porto II i jedną drużynie przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Boris Takang wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto II, strzelając kolejnego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania. Minutę później kartkę obejrzał Boris Takang z Porto II.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Luís Carlos Machado Mata
40′ 76′ Rui Filipe Araújo Moreira
Musa Auwal Yahaya73′
45′ Nélson Alexandre Farpelha Estrela
Afonso Gamelas De Pinho Sousa  23′ 56′ 72′
Pedro Ferreira
Fábio Daniel Ferreira Vieira
Mikael Soisalo
Mor Ndiaye
63′ Leonardo Acevedo Ruiz
José Diogo Bessa Rocha Ferreira
76′ Baba Sow Basse
Goncalo Brandao83′
José Diogo Castro Ferradeira dos Santos
Boris Enow Takang59′  90′ 90′
63′ Stanley Ejike Awurum
Hélio Alberto Delgado Silva
Frederic Ferreira Maciel
Madi Queta72′
45′ 79′ Rui Miguel Teixeira Caetano
Ángel Yesid Torres Quiñones

Zespół Varzimu miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Varzimu, natomiast piłkarzom gości przyznał pięć.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.