Liga portugalska - 19. kolejka Segundy Liga: SL Benfica II - UD Vilafranquense 4-0 (3-0)

2 lutego na Caixa Futebol Campus w Seixal odbyło się starcie 19. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Benfiki II i UD Vilafranquense. Mecz zakończył się zwycięstwem Benfiki II 4-0. Na stadionie zasiadło 833 widzów.

19. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-02-02 16:00 | Stadion: Caixa Futebol Campus | Widzów: 833 | Arbiter: André Castro
Tiago Dantas 45'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu UD Vilafranquense.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Benfiki II w trzeciej minucie spotkania, gdy Daniel zdobył z karnego pierwszą bramkę.

W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rafaela Furlana z UD Vilafranquense, a w 36. minucie João Ferreirę z drużyny przeciwnej.

Drużyna UD Vilafranquense ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Rodrigo Conceição.

Prawie natychmiast Tiago Dantas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benfiki II, zdobywając kolejną bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania.

Drugą połowę drużyna UD Vilafranquense rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pepa Santos wszedł Wilson Santos. Na drugą połowę jedenastka UD Vilafranquense wyszła w zmienionym składzie, za João Vieirę wszedł Kikas.

W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Branimirowi Kalaice z Benfiki II.

W 53. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Daniel z Benfiki II. W 63. minucie Nikita Korzun zastąpił André Ceitila.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę André Ceitilowi, piłkarzowi gości. W 83. minucie w zespole Benfiki II doszło do zmiany. Ilija Vukotić wszedł za Daniela. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia sędzia przyznał kartkę Kassiowi z drużyny gości.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Adilson Aguero dos Santos
36′ 80′ João Diogo Fonseca Ferreira
Kassio Fernandes Magalhães86′
52′ Branimir Kalaica
Dirceu Wiggers de Oliveira Filho
69′ Martin Chrien
Kady Iuri Borges Malinowski
 45′ Tiago Filipe Oliveira Dantas
Nikita Korzun63′
Gonçalo Matias Ramos
Pedro Miguel Neves Santos46′
 3′ (k.), 53′ 83′ Daniel da Silva dos Anjos
Ulisses Rocha de Oliveira
 44′ Rodrigo Fernandes da Conceição
João André Ribeiro Vieira46′
Fábio Miguel Silva Duarte
Filipe Semedo Rodrigues
80′ Luis Carlos Ventura Pinheiro
João Pedro dos Santos Gonçalves
David Zec
Stéphane Sparagna
69′ Paulo Guilherme Gonçalves Bernardo
André Filipe Castanheira Ceitil63′ 81′
83′ Ilija Vukotić
João Diogo Alves Rodrigues46′
Luis Henrique Barros Lopes
Gustavo Henrique Barbosa Freire
Samuel Lopes Robalo Pedro
Wilson dos Santos Januário46′

Przewaga jedenastki UD Vilafranquense w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości, a w drugiej dwie. Piłkarze Benfiki II otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.