Liga portugalska - 19. kolejka Segundy Liga: SC Farense - GD Estoril Praia 0-2 (0-1)

W pojedynku 19. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 1 lutego, drużyna Farense przegrała z Estorilem Praia 0-2 (0-1). Mecz na Estádio de São Lúis w Faro obejrzało 3 174 widzów.

19. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-02-01 12:00 | Stadion: Estádio de São Lúis | Widzów: 3174 | Arbiter: António Nobre
SC Farense
GD Estoril Praia
0
2
Rafael Barbosa 45'
Roberto 54'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry kartkę dostał Jonatan, piłkarz Farense.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Estorilu Praia w 45. minucie spotkania, gdy Rafael Barbosa zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Estorilu Praia.

W 51. minucie arbiter przyznał kartkę Danielowi Bragançy z zespołu gości.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Estorilu Praia, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Roberto. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Chwilę później trener Farense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł André Vieira, a murawę opuścił Filipe Melo. W 56. minucie Arnold Nkufo zastąpił Hugona Seca. W 62. minucie Fábio Nunes został zmieniony przez Fabrícia, co miało wzmocnić zespół Farense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miguela Crespa na Lucasa Marquesa.

W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Roberta z Estorilu Praia, a w 70. minucie Rafaela Vieirę z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Estorilu Praia postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Chiquinha. Na boisko wszedł Juninho, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 81. minucie w drużynie Estorilu Praia doszło do zmiany. Nicolas Careca wszedł za Roberta.

Od 83. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Farense oraz dwie drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Lucas Henrique da Silva
70′ Rafael José Fernandes Teixeira Vieira
João Diogo Gomes de Freitas90′
56′ Arnold Nkufo Issoko
João Carlos Reis Graça
85′ Luís Carlos Rocha Rodrigues
Miguel Crespo da Silva68′
Ryan Gauld
Rafael Avelino Pereira Pinto Barbosa  45′
16′ Jonatan Lucca
Daniel Santos Bragança51′
55′ Filipe Joaquim Melo Silva
Azougha Tembeng Abenego
Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes
Roberto Porfirio Maximiano Rodrigo  54′ 64′ 81′
62′ Fabio Nunes
Lucas Marques de Oliveira68′
55′ André Filipe Silva Rocha Vieira
Nicolas Mores da Cruz81′ 83′
Christian Okechukwu Irobiso
Ricardo Jorge da Silva Nogueira Rodrigues
56′ 90′ Hugo André Rodrigues Seco
André Filipe Russo Franco
62′ Fabrício Santos Simões
Olávio Vieira dos Santos Júnior74′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po cztery żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.